Vyžiadať cenovú ponuku
  Učebnice, slovníky Základné školy Etická výchova a občianska náuka

Ochrana života a zdravia - Pracovný zošit pre 1.-4. ročník ZŠ

od Katarína Dutková z vydavateľstva Raabe 2018 SK jazyk

• Ochrana života a zdravia - Pracovný zošit pre 1.-4. ročník ZŠ (Katarína Dutková)
8,- €

Ochrana života a zdravia - Pracovný zošit pre 1.-4. ročník ZŠ

od Katarína Dutková z vydavateľstva Raabe 2018 SK jazyk

Autor: Katarína Dutková
Vydavateľstvo: Raabe
Rok vydania: 2018
ISBN: 978-80-8140-338-5
Typ tovaru: brožovaná
Rozmery: 210x297 mm
Ročník: 1. ročník, 2. ročník, 3. ročník, 4. ročník
Predmet: Občianska náuka a etická výchova
Škola: Základné školy
Žáner: Cudzie jazyky
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024
Naša cena 8,- €

Viac o knihe Ochrana života a zdravia - Pracovný zošit pre 1.-4. ročník ZŠ (Katarína Dutková)

Pracovný zošit je určený pre žiakov 1.– 4. ročníka základnej školy a jeho obsah je spracovaný podľa inovovaného ŠVP. Nadväzuje na odbornú publikáciu pre učiteľov – Ochrana života a zdravia. Spoločne tak obe pomôcky pomáhajú naplniť požiadavku zakomponovať do vyučovacích predmetov prierezovú tému Ochrana života a zdravia.

Povinnou súčasťou obsahu vzdelávania sú prierezové témy, ktoré sa spravidla prelínajú cez vzdelávacie oblasti. Jednou z nich je Ochrana života a zdravia. Pre žiakov aj učiteľov slúži na to, aby sa naplnili ciele prierezovej témy Ochrana života a zdravia.

Cieľom uplatňovania tejto témy je prispieť k tomu, aby žiak 1. stupňa základnej školy:

• Rozpoznal nebezpečné situácie ohrozujúce život a zdravie;
  • Osvojil si praktické zručnosti v sebaochrane;
  • Pochopil dôležitosť poskytnutia pomoci iným v prípade ohrozenia zdravia a života;
  • Vedel vhodne zareagovať v prípade potreby poskytnutia prvej pomoci;
  • Osvojil si základné činnosti súvisiace s pohybom a pobytom v prírode;
  • Rozvíjal svoju telesnú zdatnosť a pohybovú výkonnosť v prírodných podmienkach.

Pracovný zošit pre žiakov 1. - 4. ročníka ponúka:

• Úlohy pre každý ročník 1. stupňa samostatne, ktoré sa tematicky delia na:
    * Riešenie mimoriadnych situácií – civilná ochrana
    * Zdravotná príprava
    * Pohyb a pobyt v prírode

• Ďalej:
    * obsahujú kontrolné otázky, úlohy, praktické cvičenia a motivačné skutočné príbehy k problematike potrebnej na prežitie pri vzniku mimoriadnej udalosti a v čase vyhlásenia mimoriadnej situácie,
    * prinášajú množstvo praktických cvičení na získanie nevyhnutných vedomostí, zručností a návykov potrebných pri poskytovaní prvej pomoci a záchrany života,
    * sú podkladom k opakovaniu a upevňovaniu teoretického učiva prierezovej témy a jeho precvičovaniu v praxi, ktoré potom môžu žiaci využívať v rámci didaktických hier a účelových cvičení.

Obsah učiva prierezovej témy je povinný každý učiteľ zakomponovať do svojho vyučovacieho predmetu a taktiež do svojho tematického výchovno-vzdelávacieho plánu. Na trhu pracovné zošity k prierezovej téme Ochrana života a zdravia nie sú. Nie len pre žiakov, ale aj pre učiteľov je to výborná pomôcka, nakoľko dopĺňa odbornú publikáciu Ochrana života a zdravia o pracovný zošit pre žiakov 1.-4. ročníka. Učitelia tak nemusia pripravovať a vyhľadávať z rôznych zdrojov úlohy, informácie a praktické cvičenia k tejto téme.

OBSAH:

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 211,7 kB pdf 22.08.2018

Výhody dyslexie
Spev siren

Ochrana života a zdravia - Pracovný zošit pre 1.-4. ročník ZŠ (Katarína Dutková)Hotelový a gastronomický manažment - Praktické cvičenia 2 (Katarína Dutková)Incredible English, New Edition Level 3 Class Book Classroom Presentation Tool (Katarína Dutková)Big Science Level 5 Student Book - učebnica (Katarína Dutková)