Knihy beletria Voľný čas a šport Záhrada, dom Záhrada Zeleninová záhrada

Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Úžitková záhrada
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Tao zeleninové zahrady (Carol Deppe)

V knize Tao zeleninové zahrady se průkopnická spisovatelka knih o zahradničení zabývá praktickými metodami i hlubší podstatou zahradničení. Deppe se zaměřuje na některé nejoblíbenější zeleniny domácích zahrad – rajčata, fazole, hrách a listovou zeleninu - a ukazuje na jejich příkladu základní principy a postupy, které zahradníci potřebují znát k úspěšnému pěstování jakékoliv jedlé plodiny.Práce C. Deppe je již dlouho inspirována taoismem a Tao zeleninové zahrady je uspořádáno podle základních myšlenek taoismu. Přitom nabízí hojnost praktických rad pro zahradníky v tak rozmanitých otázkách, jako jsou organické metody vypořádání se s rostoucím problémem plísně bramborové, jak vyšlechtit rezistenci vůči plísni bramborové u tradičních odrůd pro zítřek; založení domácí semenné banky včetně návodu na přípravu semen na dlouhodobé skladování a jak „dehybridizovat“ hybridy; dvacet čtyři dobrých míst, kde nesázet stromy, a třicet sedm dobrých důvodů, proč nepěstovat různé druhy zeleniny.Deppe také zve čtenáře do své „zahrady naťových zelenin“ a představuje novou metodu pěstování naťových zelenin, která přináší mnohem vyšší výnosy na mnohem menší ploše při vynaložení mnohem méně práce. Touto metodou si rodina může vypěstovat i na maličké zahrádce všechnu naťovou zeleninu na léto i na zmrazení a na usušení na zimu, což je výborné pro pěstitele na malých zahradách a ve městech.Tao zeleninové zahrady je určeno pro zahradníky všech úrovní, od začátečníků po zkušené pěstitele, a poskytuje jedinečný vztahový rámec - okno do světa přírody, do zahrady a do nás samých.Carol Deppe, oregonská šlechtitelka, která získala titul PhD. z biologie na Harvardově univerzitě, se specializuje na vývoj volně dostupných odrůd plodin pro organické pěstování, pro trvale udržitelné zemědělství a pro přežití lidstva dalších tisíc let. Česky jí vyšla kniha Nezdolný zahradník (DharmaGaia 2017).

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 484,3 kB pdf 14.03.2018

Tao zeleninové zahrady (Carol Deppe)Moje první samolepkování Třpytivé stromky (Carol Deppe)