Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Judikatúra vo veciach úpravy práv a povinností k maloletým deťom

od Zuzana Fabianová; Tatiana Frištiková z vydavateľstva Wolters Kluwer (Iura Edition) február, 2017 SK jazyk

Judikatúra vo veciach úpravy práv a povinností k maloletým deťom

Autor: Zuzana Fabianová; Tatiana Frištiková
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer (Iura Edition)
Rok vydania: február, 2017
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Rodinné právo

Viac o knihe Judikatúra vo veciach úpravy práv a povinností k maloletým deťom (Zuzana Fabianová; Tatiana Frištiková)

Ďalšia publikácia z úspešnej edície vydavateľstva Wolters Kluwer obsahuje výber publikovaných a nepublikovaných judikátov a rozhodnutí vzťahujúcich sa na rozhodovaciu prax súdov vo veciach úpravy práv a povinností k maloletým deťom. Rozhodnutia odrážajú právnu úpravu zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine v znení neskorších predpisov, ako aj predchádzajúcu úpravu obsiahnutú v zákone č. 94/1963 Zb. o rodine a v súvisiacich právnych predpisoch.Publikácia je členená do desiatich kapitol zameraných na oblasť rodičovských práv a povinností, náhradnej starostlivosti, poručníctva, opatrovníctva, problematiku výživného, určenia rodičovstva, osvojenia, medzinárodnoprávnej ochrany detí a procesnoprávnych súvislostí v rôznych oblastiach týkajúcich sa maloletých detí.Vzhľadom na posuny v právnej terminológii, ku ktorým došlo od vydania niektorých publikovaných rozhodnutí, predovšetkým po prijatí zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine, boli právne vety a odôvodnenie rozhodnutí v záujme čo najpresnejšej citácie použité v pôvodnom znení s poukazom na aktuálnu právnu úpravu a používanú právnu terminológiu. Pri interpretácii účinnej právnej úpravy sú závery uvedených rozhodnutí stále použiteľné a aktuálne.Spracovaný prehľad judikatúry vo veciach úpravy práv a povinností k maloletým deťom je vhodnou praktickou pomôckou pre sudcov, advokátov, pracovníkov orgánov sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately , neziskový sektor a všetkých, ktorí sa zaoberajú touto problematikou.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 191,3 kB pdf 01.03.2017

Spev siren