Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Psychológia, komunikácia

EAN: 9788026206804
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 140,0x206,0x15,0 mm
Podtitul: Krátkodobá terapie zaměřená na řešení
Žáner: ine
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Zázračná otázka (Yvonne Dolan; Steve Shazer)

Předkládaná práce je poslední knihou, na níž se autorsky podílel Steve de Shazer, tvůrce krátké terapie zaměřené na řešení, a jakýmsi završením jeho terapeutického přístupu. Přístup de Shazera a jeho spolupracovníků vznikal velmi pragmatickým způsobem: ve snaze objevit, co doopravdy v terapii funguje a klientům pomáhá, se snažili oprostit od všeho ostatního. Tak postupně opustili diagnostiku a analýzu problémů a vytvořili koncept tzv. zázračné otázky: „Představte si, že by se jedné noci, zatímco budete spát, stal zázrak – a všechny vaše problémy by se vyřešily. Podle čeho byste si toho všiml? Co by bylo jinak? Jak by se o tom dozvěděla osoba XY, aniž byste se jí slovem zmínil? Kdo by si toho všiml jako první? Podle čeho?“ Kniha zahrnuje četné ukázky terapeutické práce s klienty. Shazerův přístup a jeho techniky jsou dnes v různých modifikovaných podobách nedílnou součástí systemické terapie a koučování. Knihu ocení psychoterapeuti, poradenští pracovníci, koučové, manažeři, lidé usilující o seberozvoj (koučování lze na rozdíl od terapie provádět na sobě samých), studenti psychologie a psychoterapie.Steve de Shazer (1940–2005)je americký psychoterapeut, jedna z nejslavnějších postav systemické terapie. Je autorem šesti knih. Yvonne DolanMezi dalšími osobami autorského týmu je Insoo Kim Berg, Shazerova celoživotní spolupracovnice a manželka, terapeutka korejského původu.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 196,6 kB pdf 14.03.2016

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy