Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Ekonómia, ekonomika

Makroekonomie v kostce

od Miroslav Máče z vydavateľstva GRADA Publishing, a.s. 2007 CS jazyk

Autor: Miroslav Máče
Vydavateľstvo: GRADA Publishing, a.s.
Rok vydania: 2007
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 178x250x30 mm

Viac o knihe Makroekonomie v kostce (Miroslav Máče)

Kniha je určena všem, kteří se potřebují ve své práci, studiu či osobním životě orientovat v makroekonomické problematice. Zejména pak studentům technických, matematických a ekonomických fakult, ale také absolventům neekonomických směrů. Souhrnně a velmi přehledně podané znalosti poslouží k orientaci v současném praktickém ekonomickém dění. Výklad nevyžaduje striktní používání nástrojů nabídky a poptávky. Výklad je založen na klasických nástrojích teorie řízení (obecné teorie systémů). Autor se snaží velmi srozumitelně, názorně a vyváženě vysvětlit hlavní názorové proudy keynesiánské a monetaristické školy. Nerozebírá jednotlivé makroekonomické teorie, ale všímá si řízení ekonomiky státu jako celku na základě modelů teorie systémů. Kniha je průlomovým dílem z hlediska výkladu makroekonomie. V dodatku je uvedeno matematické odvození algoritmů řízení spolu s programovou realizací v nejdostupnějším programovacím nástroji - Visual Basicu z prostředí excelu. Přestože se kniha může zdát obtížná, po pečlivém prostudování třiceti osmi vyřešených příkladů čtenář pochopí podstatu makroekonomie, aniž by se musel zabývat konkrétní praxí hospodářské politiky.

Odvaha k ľudskosti
VIna, ktoru nesies

Makroekonomie v kostce (Miroslav Máče)