Knihy beletria Veda, technika a počítače Vojenská technika, technika a priemysel

Policejní vrtulníky

od Jakub Fojtík z vydavateľstva NAŠE VOJSKO-knižní distribuce s.r.o. 2007 CS jazyk

Policejní vrtulníky

Autor: Jakub Fojtík
Vydavateľstvo: NAŠE VOJSKO-knižní distribuce s.r.o.
Rok vydania: 2007
EAN: 9788020608703
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 170x230x20 mm
Žáner: Lietadlá

Viac o knihe Policejní vrtulníky (Jakub Fojtík)

Kniha Policajné vrtuľníky sa venuje histórii nasadenie vrtuľníkov u našich bezpečnostných útvarov. Zabudnuté nezostali ani predvojnovej Četnické letecké hliadky vybavené len letúny. Hlavný dôraz je ale kladený na rozvoj policajného letectva na druhej svetovej vojne. Autor výstižne mapuje vývoj jednotlivých útvarov, ich rozmiestnenie, skladbu plnených úloh a samozrejme aj letecký park. Samostatné kapitoly patria jednotlivým typom vrtuľníkov, ich špeciálnemu vybavenie a súčasnému dianiu okolo policajného letectva v SR a ČR. To všetko dopĺňa úplne unikátny zoznam väčšiny Imatrikulačný značiek všetkých strojov bezpečnostného letectva, technické dáta lietadiel a vrtuľníkov, súpis osudu všetkých policajných helikoptér a viac než dvesto väčšinou doposiaľ nepublikovaných fotografií. Nemenej zaujímavou je aj detailné fotopříloha dnes slúžiacich typov BO 105, Bell 412 a EC-135.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 48,2 kB pdf 11.12.2017

Výhody dyslexie