Knihy beletria Beletria Fantasy a Sci-fi

ISBN: 978-80-551-9392-2
Typ tovaru: Viazané knihy
Žáner: Svetová súčasná, Sci-fi, fantasy
Predpredaj: titul dostupný od 30.7.2024, po vydaní / dotlači posielame do 3 pracovných dní

Viac o knihe Železný plameň (Rebecca Yarros)

Špeciálne prvé vydanie knihy s oriezkou v limitovanom počte kusov.

Všetci čakali, že Violet Sorrengailová neprežije prvý ročník na Basgiathskej vojenskej akadémii, vrátane nej samej. Kresanie však bolo len prvou skúškou, ktorá vyradila tých slabých a nehodných. Pravý výcvik sa ešte len začína a Violet musí zistiť, ako ho prežije. Nielenže je vyčerpávajúci a vytvorený s cieľom pripraviť jazdcov na neznesiteľnú bolesť, skutočnú výzvu predstavuje nový viceveliteľ. Ten sa rozhodol Violet ukázať, aká je bezmocná – pokiaľ nezradí muža, ktorého miluje.

Po fyzickej stránke je Violet možno slabšia a krehkejšia než ostatní, pomáha jej však dôvtip a železná vôľa. Veliteľstvo navyše zabúda na najdôležitejšiu lekciu, ktorú sa naučila: dračí jazdci si píšu vlastné pravidlá. No aj s týmto odhodlaním môže byť nový rok na akadémii fatálny. Violet totiž pozná tajomstvo skryté medzi jej múrmi a nič, dokonca ani dračí oheň, ich tentoraz nemusí zachrániť.

Z anglického originálu Iron Flame (Red Tower Books is an imprint of Entangled Publishing, LLC., first edition 2023) preložila Ivana Cingelová.

Spev siren

Železný plameň (Rebecca Yarros)Ema a jej zázračná lupa (Rebecca Yarros)