Učebnice, slovníky Stredné školy Chémia

Licencia: Licencia na 1 rok (365 dní) na prístup do digitálnej verzie učebnice
Dostupnosť: Pripravujeme
Naša cena 28,- €

Viac o produkte Chemické a ekonomické výpočty pre 4. ročník - Chemická informatika (Digitálna učebnica)

Digitálna učebnica pre 4. ročník stredných odborných škôl, odbor chemická informatika.C

Digitálna učebnica svojím obsahom nadväzuje na učebnice pre 1., 2. aj 3. ročník SOŠ. Učebnica postupne prechádza od investičných výpočtov, energetických a mzdových nákladov, cez výpočet odpisov až k výpočtom celkových nákladov chemickej výroby a k tvorbe kalkulačného listu. Kalkulačný list vytvára obraz o hospodárení podniku, podľa neho sa hodnotí zisk a určuje predajná cena výrobku.

• Na konkrétnych riešeniach úloh napomáha rozvoju tvorivého myslenia spojením poznatkov z chémie, fyziky, matematiky a ekonomiky.
  • Prepája všetky základné chemické a ekonomické výpočty s novými pojmami a úlohami.
  • Učí žiakov pretransformovať chemické problémy do matematických vzťahov, ktoré umožňujú získavať číselný výsledok.
  • Eliminuje mechanické memorovanie vzorcov a rovníc; naopak, prináša viaceré možnosti riešenia, ktoré vedú k správnemu výsledku.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy