Knihy beletria Voľný čas a šport Zvieratá a chovateľstvo Ostatné

Zločin a srsť

od Mary Roach z vydavateľstva N Press, s.r.o. jún, 2024 SK jazyk

Autor: Mary Roach
Vydavateľstvo: N Press, s.r.o.
Rok vydania: jún, 2024
Typ tovaru: brožovaná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 140x215 mm
Žáner: Príroda
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024

Viac o knihe Zločin a srsť (Mary Roach)

Majú medvede vražedné úmysly? Čo spraví čajka, keď ju vyplašíte? Ako si poradiť s premnoženými potkanmi? Asi dvesto druhov živočíchov naprieč dvesto krajinami sveta pravidelne komplikuje ľuďom život. Zabitie a usmrtenie, masová vražda, nebezpečné napadnutie. Vlámanie a krádež. Únosy tiel. Veľká lúpež slnečnicových semienok. Srny a losy neopatrne vstupujú na vozovku. Supy a čajky z neznámych príčin vandalizujú majetok. Husi znečisťujú verejné priestranstvá a hlodavce nedovolene vstupujú do súkromných obydlí.Každý z týchto sporov vyžaduje špecifické lokálne riešenie šité na mieru dotknutým druhom a dotknutým stranám.

Pred sebou máte to najlepšie z dvoch rokov výskumnej práce a putovania po svete. Americká spisovateľka Mary Roach prináša ďalšiu pozoruhodnú knihu, tentoraz o konfliktoch medzi ľuďmi a voľne žijúcimi zvieratami. Cestuje a učí sa, ako si poradiť s hladným medveďom, ochutnáva návnadu na potkany, nechá sa prepadnúť makakom.

Spolu s forenznými vyšetrovateľmi útokov zvierat, odborníkmi na kolízie medzi ľuďmi a slonmi, expertom na riadenú demoláciu obrích stromov či génovými inžiniermi odhaľuje, že najväčším problémom divočiny, a zároveň jeho riešením, je človek. Fascinujúca a vtipná kniha Zločin a srsť ponúka nádej na harmonické spolužitie so zvieratami v neustále sa rozširujúcom ľudskom prostredí.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Zločin a srsť (Mary Roach)