Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Konanie o dovolaní

od Dominik Marko z vydavateľstva Nakladatelství C.H.Beck-SK 2024 SK jazyk

Konanie o dovolaní

od Dominik Marko z vydavateľstva Nakladatelství C.H.Beck-SK 2024 SK jazyk

Autor: Dominik Marko
Vydavateľstvo: Nakladatelství C.H.Beck-SK
Rok vydania: 2024
EAN: 9788082320469
Typ tovaru: brožovaná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 140x224 mm
Žáner: Ekonomika, právo
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024
16,- €*

Viac o knihe Konanie o dovolaní (Dominik Marko)

Kniha ponúka čitateľom výklad právnej úpravy dovolacieho konania v civilnom sporovom konaní s osobitným zameraním sa na vybrané oblasti, ktoré vyvolávajú otázky. Pracuje pritom nielen so závermi právnej doktríny, ale zohľadňuje aj relevantnú rozhodovaciu prax najvyšších súdnych autorít. Za účelom komplexného pochopenia problematiky sa dielo nevyhýba ani historickým a teoretickým východiskám skúmaných inštitútov. Práve pre prácu s rozhodovacou činnosťou súdov môže byť dielo prínosom nielen pre právnikov pôsobiacich v akademickom prostredí, ale aj pre právnikov, ktorí sa v právnej praxi zameriavajú na oblasť civilného sporového konania.„Predložená práca má ambíciu zmenšiť nedostatočnosť doterajšieho odborného spracovania dôležitej témy dovolania v civilnom procesnom práve. (...). Možno bez pochybností konštatovať, že autorovi sa ambíciu jeho diela podarilo dosiahnuť a dielo využije akadémia aj prax.“ doc. JUDr. Peter Molnár, PhD.„Celý text monografie je sprevádzaný mimoriadne podrobnými odkazmi na rozhodnutia súdov, odbornú literatúru, odborné články v časopisoch venujúce sa problematike dovolacieho konania a v závere zoznamom použitých zdrojov.“ JUDr. Soňa Mesiarkinová„Monografia je spracovaná na vysokej odbornej úrovni a akcentuje dôležitosť inštitútu dovolania ako súčasti civilného procesu. Autor poukazuje na nedostatky spojené s inštitútom dovolania, ktoré môžu byť v praxi príčinou vzniku procesne komplikovaných situácií.“ prof. JUDr. Marek Števček, DrSc.

Oflajner
Spev siren

Konanie o dovolaní (Dominik Marko)Kontroverze práva, zdraví a rodiny (Dominik Marko)