Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Cestovanie a príroda Fotografické publikácie

Banská Štiavnica Tajchy (1. akosť)

od Vladimír Bárta; Vladimír Barta z vydavateľstva AB ART press, s.r.o. 2017 SK jazyk

Banská Štiavnica Tajchy (1. akosť)

Autor: Vladimír Bárta; Vladimír Barta
Vydavateľstvo: AB ART press, s.r.o.
Rok vydania: 2017
ISBN: 978-80-89850-32-7
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, matná
Rozmery: 210,0x297,0x0,0 mm
Žáner: Geografia, cestovanie
Poškodenie: ošúchaný roh
Dostupnosť: na sklade (1 ks)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 8.7.2024
Banská Štiavnica Tajchy (1. akosť) (Vladimír Bárta; Vladimír Barta)

Dôvod zľavy: ošúchaný roh.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: ošúchaný roh.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Viac o knihe Banská Štiavnica Tajchy (1. akosť) (Vladimír Bárta; Vladimír Barta)

Publikácia o Banskej Štiavnici, prvom slovenskom meste UNESCO, približuje vzácností tohto krásneho historického mesta, predstavuje obrazom a slovom úžasné historické vodné nádrže nazývané Tajchy, ktoré sú najvýznamnejšie banícko - technické pamiatky Štiavnických vrchov vďaka, ktorým bola Banská Štiavnica zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

V publikácii sú prehľadne v abecednom poradí usporiadané nádherné fotografie a zaujímavé texty o všetkých existujúcich tajchov.

Publikácia obsahuje vyše 120 obrázkov z toho okolo 100 parádnych fotografií, medzi ktorými je 10 historických fotiek, 11 historických máp a plánov. Väčšina fotografií sú exteriérové pohľady na tajchy a krajinu v ich okolí, portréty významných osobnosti, dobové, historické pohľady ukazujú ako vyzerali tajchy v minulosti. Niekoľko fotografií je panoramatických s pohľadom na tajchy, na Banskú Štiavnicu a malebne zvlnenú banskoštiavnickú krajinu. Knihu dopĺňa tabuľka najdôležitejších údajov o tajchoch, ako sú hĺbka, šírka a dĺžka vodnej plochy, výška, dĺžka a šírka hrádze, objem zadržiavanej vody, register tajchov, menný register a vysvetlivky menej známych pojmov. Súčasťou sú dva situačné plány (mapky) všetkých tajchov a situačný plán najdôležitejších pamiatok mesta.

Banská Štiavnica Tajchy (1. akosť) (Vladimír Bárta; Vladimír Barta)Vodopády (1. akosť) (Vladimír Bárta; Vladimír Barta)