Knihy beletria Cestovanie a príroda Sprievodcovia Európa Slovensko

Edícia: Edícia KS
Žáner: Cestovanie, sprievodcovia
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 31.7.2024

Viac o knihe Cesta hrdinov SNP (Adam Frkáň)

Cesta hrdinov SNP je najpopulárnejšou turistickou magistrálou na Slovensku a z tohto dôvodu je samostatnou knihou, ktorá je súčasťou našej trilógie Turistické Slovensko.Kniha, určená všetkým dobrodruhom, ktorí túžia objaviť kúsky slovenskej histórie a prírody. Je výpoveďou 16-ročného chlapca Adama Frkáňa, ktorý ako píše v úvode „cíti, že jeho záujmy, myšlienky a pocity sú často iné ako záujmy, pocity a myšlienky jeho rovesníkov i ľudí v jeho okolí“.

Absolvoval ju v roku 2023 spolu s otcom a niektoré úseky s mamou a ďalšími priateľmi. Mladý autor nás prevedie počas nej nielen viacerými pohoriami, ich vrcholmi, prírodnými atrakciami a historickými pamiatkami, ale sprístupní nám aj svoje zážitky a vyvolané pocity. Kniha Cestou hrdinov SNP je súčasťou trilógie Turistické Slovensko. Trilógia Turistické Slovensko: Najkrajšie jednodňové túry Turistické magistrály. Cesta hrdinov SNP Trilógia predstaví. Slovensko z turistického pohľadu a ukáže to najlepšie čo nám naša krajina v rámci turistiky môže ponúknuť.

Cieľom trilógie Turistické Slovensko je poskytnúť čitateľom komplexný pohľad na turisticky atraktívne lokality a prírodné krásy Slovenska prostredníctvom troch kníh: „Najkrajšie jednodňové túry, Turistické magistrály a Cesta hrdinov SNP”. Tieto knihy majú za úlohu prezentovať rôznorodé turistické trasy z pohľadu ich prírodného, historického a kultúrneho významu.

Svetlo v plameni
VIna, ktoru nesies

Cesta hrdinov SNP (Adam Frkáň)