Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Veda, technika a počítače Auto - moto

Dejiny železničnej siete na Slovensku (1. akosť)

od Ladislav Szojka z vydavateľstva HMH, s.r.o. 2019 SK jazyk

Dejiny železničnej siete na Slovensku (1. akosť)

od Ladislav Szojka z vydavateľstva HMH, s.r.o. 2019 SK jazyk

Autor: Ladislav Szojka
Vydavateľstvo: HMH, s.r.o.
Rok vydania: 2019
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 175x225 mm
Žáner: Technika
Poškodenie: narazený roh
Dejiny železničnej siete na Slovensku (1. akosť) (Ladislav Szojka)

Dôvod zľavy: narazený roh.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: narazený roh.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Knihu si môžete zakúpiť aj bez poškodenia kliknutím na tento odkaz.

Viac o knihe Dejiny železničnej siete na Slovensku (1. akosť) (Ladislav Szojka)

Publikácia, na rozdiel od predchádzajúcej publikácie autora, ktorá sa venovala dejinám lokálnych železníc na Slovensku (a ktoré sú v tomto diele uvedené iba stručne), popisuje dejiny hlavných a iných dôležitých železničných tratí, ktoré budovalo desať významných súkromných spoločností a samozrejme aj tri štáty. Dielo začína najstaršími traťami, budovanými od tridsiatych rokov 19.storočia a končí traťami, ktoré budovali Československé štátne dráhy a Slovenské železnice, popisuje ich výstavbu a čiastočne aj prevádzku.Maďarským štátnym železniciam, ktoré na území Slovenska najdlhšie pôsobili, je venovaná zvláštna kapitola.V publikácii sú použité aj ďalšie zatiaľ nezverejnené materiály (napr. Prevádzkový predpis pre rušňový a vlakový personál ozubnicovej železnice Štrba Štrbské Pleso z roku 1906 a Návestné predpisy MÁV pre hlavné a miestne železnice), získané z bohatého zdroja prameňov a vďaka darcom obsahuje aj veľa fotografií so železničnou tematikou.Dielo je rozdelené podľa tratí a pre lepšiu orientáciu doplnené mapou slovenských tratí ČSD z obdobia, keď ešte všetky tieto trate boli v prevádzke, čo už v súčasnosti, žiaľ, neplatí.

Svetlo v plameni
VIna, ktoru nesies

Dejiny železničnej siete na Slovensku (1. akosť) (Ladislav Szojka)