Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Dane a účtovníctvo

Accounting and Taxation Terminology in Practice

od Veronika Solilová; Lucie Formanová z vydavateľstva Wolters Kluwer máj, 2024 CS jazyk

Accounting and Taxation Terminology in Practice

Autor: Veronika Solilová; Lucie Formanová
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer
Rok vydania: máj, 2024
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 0,0x0,0x0,0 mm
ISBN: 978-80-7676-863-5
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Accounting and Taxation Terminology in Practice (Veronika Solilová; Lucie Formanová)

Accounting & Taxation Terminology in Practice (Odborná účetní a daňová terminologie pro studenty) je určena jak studentům, tak profesionálům, kteří chtějí rozšířit své porozumění odborné terminologie v oblasti účetnictví a daní v anglickém jazyce. Představuje jedinečný komplexní zdroj k rozvoji slovní zásoby v těchto oblastech. Kniha je strukturována do dvou hlavních částí:

• kapitoly 1–6 se zabývají daňovou problematikou a poskytují přehled daní používaných v moderních ekonomikách, vysvětlují jejich funkce a metodiku výpočtu daňových povinností u jednotlivých daní,
  • kapitoly 7–13 se věnují účetním tématům, jako je základní definice účetní terminologie a témata související s rozvahovými a výsledkovými položkami.

Závěrečné kapitoly se věnují finančním výkazům a procesům spojeným s koncem účetního období.

Každá kapitola obsahuje slovníček česko-anglické terminologie, praktické příklady a zejména didaktické materiály: křížovky, kvízy nebo početní příklady, které lze využít jak při výuce, tak při samostudiu k ověření získaných znalostí.

Oflajner

Accounting and Taxation Terminology in Practice (Veronika Solilová; Lucie Formanová)Věcná břemena s veřejnoprávním prvkem (Veronika Solilová; Lucie Formanová)