Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Správne právo

Súdny spor - sprievodca civilným sporom

od Ondrej Halama z vydavateľstva Ondrej Halama 2024 SK jazyk

Súdny spor - sprievodca civilným sporom

od Ondrej Halama z vydavateľstva Ondrej Halama 2024 SK jazyk

Autor: Ondrej Halama
Vydavateľstvo: Ondrej Halama
Rok vydania: 2024
Typ tovaru: brožovaná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 148x208 mm
Žáner: Ekonomika, právo
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 29.7.2024

Viac o knihe Súdny spor - sprievodca civilným sporom (Ondrej Halama)

Kedy sa oplatí podať žalobu? Čo má žaloba obsahovať? Ako sa v súdnom spore možno brániť? Táto jedinečná publikácia poslúži každému, bez ohľadu na to, na ktorej strane civilného sporu stojí. Úlohou príručky je najmä ušetriť čas čitateľa. Poskytuje stručný a vecný pohľad do pravidiel civilného sporového konania. Zahŕňa tipy z praxe, vzory žalôb, ukážky rozhodnutí a tie najdôležitejšie časti dôvodovej správy k Civilnému sporovému poriadku. Príručka je usporiadaná formou otázok a obsahuje aj register pojmov, preto je možné ľahko a rýchlo vyhľadať časť knihy, ktorú v danej situácii potrebujete.

Ondrej Halama, autor príručky, je právnik špecializujúci sa na pozemkové a stavebné právo. S jeho príspevkami sa môžete stretnúť na jeho blogu, v dennej tlači, či v televízii. Je autorom nasledujúcich publikácii: Katastrálny zákon – komentár (2014, 2021), Pozemky, Stavby, Byty (2019), Základy práva pre každého (2020), Pozemkové právo (2022), Stavebný zákon – komentár (2023).

Odvaha k ľudskosti
VIna, ktoru nesies

Súdny spor - sprievodca civilným sporom (Ondrej Halama)Vzory podání a smluv s vysvětlivkami (Ondrej Halama)Tajemství věštění (Ondrej Halama)