Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Kariéra a motivačná literatúra Psychológia, komunikácia

Vypni svoju myseľ (1. akosť)

od Nick Trenton z vydavateľstva GRADA Slovakia s.r.o. apríl, 2023 SK jazyk

Vypni svoju myseľ (1. akosť)

od Nick Trenton z vydavateľstva GRADA Slovakia s.r.o. apríl, 2023 SK jazyk

Autor: Nick Trenton
Vydavateľstvo: GRADA Slovakia s.r.o.
Rok vydania: apríl, 2023
ISBN: 978-80-8090-545-3
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 145,0x205,0x0,0 mm
Podtitul: Zastav prúd neodbytných myšlienok a začni znovu žiť.
Žáner: Psychologie pro každého
Poškodenie: natrhnutý obal
Vypni svoju myseľ (1. akosť) (Nick Trenton)

Dôvod zľavy: natrhnutý obal.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: natrhnutý obal.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Knihu si môžete zakúpiť aj bez poškodenia kliknutím na tento odkaz.

Viac o knihe Vypni svoju myseľ (1. akosť) (Nick Trenton)

Ustavične nad niečím premýšľate, dookola neprimerane analyzujete minulé situácie a máte pocit, že vám z toho vybuchne hlava?

Prílišné premýšľanie vedie k zvýšenému stresu, problémom so spánkom a spúšťa úzkosť. Môže byť dedičné, viac ním trpia ženy a spôsobuje ho aj životospráva alebo trauma.

Prestaňte sa trápiť minulosťou a snažiť sa predpovedať budúcnosť. Zostaňte vedome v prítomnosti a nemyslite na veci, ktoré by sa mohli stať, no nakoniec sa nikdy nestanú. Už žiadne bezsenné noci s neutíchajúcimi myšlienkami.

Osloboďte svoju myseľ od prílišného premýšľania, prelomte negatívne vzorce správania a cíťte sa konečne lepšie.

Ukážka z knihy:

Ako si zorganizovať čas a získať kontrolu nad informáciami a podnetmi, ktoré prijímate.

Susie má dnes toho veľa. Prejde si plán úloh a už trochu v panike rozmýšľa, ako to všetko postíha. Kolegyňa vidí, aká je vystre-sovaná a že sa začína zamotávať do úzkostných myšlienok, a tak jej poradí, že by cez obedňajšiu prestávku možno mohla skúsiť krátku meditáciu. Veď je predsa dokázané, že meditácia zmierňuje stres, či nie? Susie to teda skúsi, no po piatich minútach to v nej poriadne vrie, keďže si uvedomuje, že teraz má na povinnosti ešte menej času, a vôbec sa nedokáže sústrediť, pretože myslí na stretnutie o pol tretej.

Obľúbené a často využívané techniky na vyrovnanie sa so stresom nie sú účinné, keď je príčinou stresu neschopnosť zorganizovať si čas. Susie by pomohli dve veci - keby mal deň nejakým zázrakom viac hodín alebo lepší plán úloh. Meditácia, pohyb a podobné metódy nám síce pomôžu zbaviť sa stresu, ktorému sa nikto z nás nedokáže úplne vyhnúť, no zabojovať s ním môžeme skúsiť najprv tým, že si lepšie zorganizujeme čas. V tejto kapitole si povieme o niektorých šikovných a osvedčených technikách, ktoré nám v tom pomôžu.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Vypni svoju myseľ (1. akosť) (Nick Trenton)