Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Beletria Ostatné romány, poviedky a novely

Pekáreň s vôňou škorice (1. akosť)

od Ruth Kvarnström-Jonesová z vydavateľstva GRADA Slovakia s.r.o. október, 2021 SK jazyk

Pekáreň s vôňou škorice (1. akosť)

Autor: Ruth Kvarnström-Jonesová
Vydavateľstvo: GRADA Slovakia s.r.o.
Rok vydania: október, 2021
Rok poslednej dotlače: február, 2022
ISBN: 978-80-8090-216-2
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 145,0x205,0x0,0 mm
Podtitul: Voňavý príbeh o láske a škoricových slimákoch z malebného švédskeho mestečka Halleholm.
Žáner: Společenské romány
Poškodenie: pokrčené vnutorné strany
Dostupnosť: na sklade (1 ks)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 2.9.2024
Pekáreň s vôňou škorice (1. akosť) (Ruth Kvarnström-Jonesová)

Dôvod zľavy: pokrčené vnutorné strany.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: pokrčené vnutorné strany.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Viac o knihe Pekáreň s vôňou škorice (1. akosť) (Ruth Kvarnström-Jonesová)

Začítajte sa do krásneho voňavého príbehu, ktorého jedinečná atmosféra vás prinúti oddychovať a vychutnávať si aj tie najmenšie radosti života. V idylickom švédskom mestečku Halleholm už na vás čaká príbeh jednej starobylej pekárne plnej vôní, spomienok a zakázanej lásky.

Jedného dňa sa Lovisa rozhodne vrátiť z Londýna do rodného mestečka, malebného švédskeho Halleholmu. Po starých rodičoch tu zdedila krásnu historickú budovu z 18.

storočia, bývalú pekáreň s kaviarničkou, kde jej dedko Johan piekol svoje vychýrené škoricové slimáky a babička Amelia mala na poschodí krajčírsky ateliér. Bez dlhého premýšľania sa Lovisa rozhodne budovu zrekonštruovať a voňavú pekáreň znovu otvoriť. V tej chvíli však ešte netuší, že okrem pekárne zdedila aj trpké nepriateľstvo medzi dvoma vetvami rodiny.

Najväčšie ťažkosti jej spôsobuje Reuben Halleholm, ktorý ju priam neznáša a intrigami sa ju snaží primäť k tomu, aby v podnikaní neuspela a pekáreň mu predala. Lenže Lovisa sa tak ľahko nevzdáva a je odhodlaná bojovať nielen za svoje sny, ale aj za odkaz svojej milovanej babičky. Podarí sa jej nakoniec zlomiť nenávisť medzi dvoma znepriatelenými rodinami? A ochráni svoje srdce pred láskou, ktorá by mala byť raz a navždy zakázaná?

Ukážka z knihy:

Lovisa bola späť na námestí a kritickým okom skúmala svoj dom. Sivobiela fasáda pod snehom pokrytou strechou pripomínala starého plyšového macka pod vrstvou prachu. Tú starú opuchu na námestí. Prekliaty Reuben. Ak existuje peklo, tak tam musí byť preňho vyhradené obzvlášť horúce miesto. No aj tak. Obrátila sa. Pred Gretiným skleníkom stáli na podstavcoch lemujúcich schody vedierka s päskris, veľkonočnými brezovými vetvičkami ozdobenými farebnými pierkami. V poriadku, je teda načase dopriať jej domu trochu lásky.

Váza s veľkonočnými brezovými vetvičkami v každom arkierovom okne vniesla do bezduchej atmosféry pekárne trochu života. Lovisa zložila stoličky zo stolov, stlačila vypínač na vitríne a žiarovky sa s blikaním rozsvietili. Pri svetle vyzerali dokonca aj prázdne police lepšie.

Svetlo v plameni
Kruhy na vode

Pekáreň s vôňou škorice (1. akosť) (Ruth Kvarnström-Jonesová)