Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Rímske právo

Pravidla, regule a výjimky z nich v římském právu

od Kamila Bubelová z vydavateľstva Leges február, 2024 CS jazyk

Pravidla, regule a výjimky z nich v římském právu

od Kamila Bubelová z vydavateľstva Leges február, 2024 CS jazyk

Autor: Kamila Bubelová
Vydavateľstvo: Leges
Rok vydania: február, 2024
ISBN: 978-80-7502-715-3
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, matná
Rozmery: 145,0x205,0x0,0 mm
Žáner: Právo, sociológia
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Pravidla, regule a výjimky z nich v římském právu (Kamila Bubelová)

Římské právní prameny, které jsou do dnešních dní nevyčerpatelným zdrojem inspirace pro moderní právní systémy, využívaly aplikaci právních principů a regulí ve větší míře než právo moderní. Proto je hlavním přínosem tohoto sborníku podrobný rozbor vzniku, obsahu a aplikace několika z nich.
Texty poskytnou čtenářům průřezové představení jednotlivých zásad z oblasti nauk o právních úkonech (fraus legis facta), z oblasti věcných práv (servitus servitutis esse non potest), dědického práva (semel heres, semper heres), práva rodinného (neformalizovaný rituál domácího soudu; osobní výjimky pro členy panovnické rodiny), práva procesního (non est obligatorium contra bonos mores praestitum iuramentum), práva obligačního (nomina ossibus inhaerent), práva trestního (nullum crimen sine lege) a na závěr práva kanonického (dispens v beatifikačních procesech).
Autory příspěvků jsou právní romanisté z České republiky a Slovenské republiky, kteří se v roce 2023 sešli v Olomouci na své 23. mezinárodní konferenci udržující odborné a přátelské vztahy i po rozpadu československé federace.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Pravidla, regule a výjimky z nich v římském právu (Kamila Bubelová)Notes Minnie Craft, linajkovaný, 13 x 21 cm (Kamila Bubelová)