Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Pracovní právo ve víru změn

od Jan Pichrt; Jakub Tomšej z vydavateľstva Wolters Kluwer február, 2024 CS jazyk

Pracovní právo ve víru změn

Autor: Jan Pichrt; Jakub Tomšej
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer
Rok vydania: február, 2024
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 0,0x0,0x0,0 mm
ISBN: 978-80-7676-875-8
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Pracovní právo ve víru změn (Jan Pichrt; Jakub Tomšej)

Pracovněprávní vztahy a právní vztahy s nimi úzce související se téměř každý rok musí adaptovat na změny právní úpravy. Rok 2023 patřil v tomto ohledu k těm náročnějším.

Autoři knihy se snaží přiblížit celou šíři změn proběhlých v uplynulém roce. Na prvním místě si všímají zejména novely zákoníku práce č. 281/2023 Sb., která do českého právního řádu transponovala směrnice o slaďování pracovního a rodinného života a o transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách a nadto zasáhla i další významné instituty, jako je práce na dálku a doručování. Tradičně autoři neopomíjejí ani důležité souvislosti s dalšími právními obory, zejména s obchodním právem nebo právem procesním.

Předkládaná publikace si klade za cíl udělat pomyslnou tečku za náročným rokem 2023, komplexně zhodnotit provedené legislativní změny a vyjádřit se k možným dalším vývojovým tendencím v oblasti pracovního práva.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Pracovní právo ve víru změn (Jan Pichrt; Jakub Tomšej)