Knihy beletria Beletria Historické romány

Jazyk: SK Slovenský jazyk
Žáner: Historické romány
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024

Viac o knihe Vianoce v Carntone (Tamera Alexanderová)

Uprostred vojny a blednúceho sna o Konfederácii odhaľujú ranený vojak a chudobná vdova skutočný význam Vianoc – a obetujúcej sa lásky....Nedávno ovdovená Aletta Prescottová sa snaží, aby ona aj jej syn dokázali zvládať ťažké životné okolnosti. Keď sa banka vyhráža vysťahovaním, objaví reklamu na dražbu Ženského charitatívneho spolku a požiada o prácu – len aby zistila, že všetky pozície sú už obsadené. Potom jej náhodné stretnutie s raneným vojakom ponúkne inú príležitosť – a priateľstvo. Môže však Aletta tomuto mužovi dôverovať?

Kapitán Jake Winston, uznávaný konfederačný ostrostrelec, utrpel v Bitke pri Chickamauge zranenie hlavy. Po lekárovej diagnóze sa Jake obáva, že stratí nielen to, v čom je najlepší, ale aj svoju identitu. Kým sa zotavuje, dostane rozkaz pomáhať s dražbou Ženského charitatívneho spolku. Úctivo namieta. Nepredstavoval si, že ako vojak bude poklonkovať kŕdľu „krinolín“. Ale rozkazy sú rozkazy a on čoskoro zistí, že táto skupina žien – najmä jedna z nich – preňho znamenajú omnoho viac, než očakával. Vianoce v Carntone, zasadené do pozadia a histórie plantáže Carnton vo Frankline v Tennessee, sú príbehom obnovenej nádeje a znovunájdenej viery v čase Vianoc.

5,0 z 5 (1x)

Iveta overený používateľ 03. december 2023
Krásna kniha s pútavým dej opisuje život ludí z obdobia vojny no skôr ludí doma nie na bojisku čo prežívajú. Čím si musia prejst, aby aj prežili a vlastne o pomoci navzájom a samozrejme láska, zamilovanie nesmie chýbat. Dalšia kniha, ktorú môžem len odporučit.
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Vianoce v Carntone (Tamera Alexanderová)