Hry a hračky Figúrky, postavičky, zvieratká Zvieratká

Značka: ZOOted
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 4.9.2024

Viac o produkte Ježko 4cm

Ježko západné je až 31 cm veľký a až 1300 g vážiaci hmyzožravec, ktorý svojimi rozmermi patrí k najväčším hmyzožravcom v Európe. Je o niečo väčšia ako ježko východnej. Srsť, ktorá pokrýva nohy, brucho, hrdlo, krk a časť hlavy, je riedka a hrubá, na bokoch hnedá, na bruchu svetlá s pozdĺžnou hnedou škvrnou. Škvrna je u mladých alebo starých jedincov menej výrazná. Typicky sfarbená je srsť hlavy, resp. tvárové masky: na svetlej hlave má tmavohnedý pruh tvarovaný do písmena V – tiahne sa od ňucháča k očiam a tvorí ježkovi západnému tzv. okuliare.

Chrbát a boky kryje 7000–8000 bodlín, ktoré sú 2–3 cm dlhé, rovnomerne tmavo-biele pruhované a pravidelne usporiadané, „učesané“ jedným smerom – dozadu. Zo zmyslov má najlepšie vyvinutý čuch, cíti aj potravu žijúcu v krajine. Okrem čuchových buniek v ňufáku má funkčný prídavný čuchový orgán na hornom poschodí v ústnej dutine, tzv. Jacobsonov orgán. Na konci ňufáka má hmatové fúzy. Okrem čuchu mu v orientácii najviac pomáha sluch. Vidí zle vo dne aj v noci.

Vila v Taliansku
Kruhy na vode