Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

z vydavateľstva Poradca, s.r.o. október, 2023 SK jazyk

z vydavateľstva Poradca, s.r.o. október, 2023 SK jazyk

Vydavateľstvo: Poradca, s.r.o.
Rok vydania: október, 2023
Rozmery: 210,0x297,0x0,0 mm
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o produkte Práce a Mzdy, bez chýb, pokút a penále 11-12/2023

Od 1. októbra dochádza k úprave súm stravného pre pracovné cesty a sumy základnej náhrady za používanie cestných motorových vozidiel. Aký to prináša dopad nielen na výšku stravného poskytovaného pri pracovných cestách, ale aj na rozsah zabezpečovania stravovania zamestnávateľa pre zamestnancov?

Uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane znamená pre daňovníka daňové zvýhodnenie v zákonom stanovenej výške, o ktoré si môže znížiť svoj základ dane z príjmov po splnení stanovených podmienok. Aké nezdaniteľné časti si môžu daňovníci uplatniť?

Darovanie majetku upravuje Občiansky zákonník. Darovať možno akýkoľvek majetok, najčastejšie sa však darovanie týka nehnuteľnosti. Čo musí darovacia zmluva obsahovať a musí byť písomná? Aké sú predpoklady zodpovednosti za škodu? Ako bližšie delíme zodpovednosť zamestnanca za škodu? Čo je to bezdôvodné obohatenie v pracovnom práve? Je zamestnávateľ oprávnený žiadať od zamestnanca potvrdenie od ošetrujúceho lekára? Aké povinnosti v súvislosti s ošetrením u lekára má zamestnanec voči zamestnávateľovi?

Oflajner
Spev siren