Knihy beletria Veda, technika a počítače Stavebníctvo, architektúra a desing Design, úprava domov a interiéru

Odvaha a risk. Století designu v UPM

od Iva Knobloch z vydavateľstva Uměleckoprůmyslové museum 2020 CS jazyk

Odvaha a risk. Století designu v UPM

od Iva Knobloch z vydavateľstva Uměleckoprůmyslové museum 2020 CS jazyk

Autor: Iva Knobloch
Vydavateľstvo: Uměleckoprůmyslové museum
Rok vydania: 2020
Typ tovaru: BC
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 11.7.2024
18,- €*

Viac o knihe Odvaha a risk. Století designu v UPM (Iva Knobloch)

Publikace doprovázela stejnojmennou výstavu v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze a představuje dvanáct výstavních projektů, které ve 20. století formovaly dějiny designu v českých zemích.

Tyto projekty byly svým způsobem odvážné i riskantní - v konceptech, dobovém geopolitickém kontextu a zejména v novátorské instalaci. Vybrané výstavy objevovaly a reinterpretovaly fenomény minulosti, podchytily tendence tvorby předmětného světa své doby, či je dokonce předvídaly, a to díky kurátorským konceptům Jiřiny Vydrové, Jindřicha Chalupeckého, Karla Koželky, Karla Hetteše, Josefa Kroutvora, Ludvíka Hlaváčka, vizionáře Zdeňka Pešánka a především teoretičky designu Mileny Lamarové. Výstavy tak dokládají klíčovou roli UPM pro dějiny designu 20. století.

Muzeum se jimi také výrazně zapsalo do historie českého výstavnictví v provokujících řešeních Otto Rothmayera, Ivana Sovy, Václava Ciglera, Karla Pragera, Michala Brixe nebo Petra Horneka. Na designu vybraných výstav se podíleli významní fotografové Jan Svoboda a Gabriel Urbánek a grafici Jan Kotík, Josef Flejšar, Pavel Kopřiva nebo Aleš Najbrt.

Odvaha a risk. Století designu v UPM (Iva Knobloch)