Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Ostatné

Průvodce lovce-sběrače po 21. století

od Heather Heyingová, Bret Weinstein z vydavateľstva Kosmas s.r.o.(HK) 2023 CS jazyk

Průvodce lovce-sběrače po 21. století

Autor: Heather Heyingová, Bret Weinstein
Vydavateľstvo: Kosmas s.r.o.(HK)
Rok vydania: 2023
EAN: 9788090782037
Typ tovaru: BC
Rozmery: 130,0x200,0x0,0 mm
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Průvodce lovce-sběrače po 21. století (Heather Heyingová, Bret Weinstein)

Lidé se nerodí jako nepopsaný list papíru, na který společnost píše podle své libovůle. Příroda nám dala do vínku povahu, s níž musíme umět pracovat. Zároveň jsou lidé úžasně flexibilní ve schopnosti adaptovat se na neznámé a využívat nově nalezené příležitosti. Ovšem tato schopnost má své limity.

Průvodce lovce-sběrače po 21. století pojednává o výzvách hyper-novosti moderní společnosti a o tom, jak to, co v minulosti vedlo k ohromnému pokroku lidstva, může současného člověka vést k životu, který je zesláblý, zmatený a nezdravý.

Heather Heyingová a Bret Weinstein jsou evoluční biologové, kteří nám připomínají, že ignorovat lidskou povahu se nevyplácí, pokud je naším cílem, aby společnost udržitelně prospívala do budoucna.

V knize rozkrývají delikátní snoubení přírody a kultury a zabývají se praktickými důsledky evolučních východisek na celou řadu oblastí - výchova, dospívání, škola, vztahy a mnoho dalších.

Výhody dyslexie

Průvodce lovce-sběrače po 21. století (Heather Heyingová, Bret Weinstein)