Knihy beletria Pre deti a mládež Fantasy, sci-fi, horory

Rok vydania: október, 2023
EAN: 9788055190419
ISBN: 978-80-551-9041-9
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 0,0x0,0x0,0 mm
Žáner: Sci-fi, fantasy
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024
Túto knihu si môžete zakúpiť aj s 30 % cenovým zvýhodnením. Kniha má drobné nedostatky: poškodený obal. Cena zvýhodnenej knihy je 13,93 € a presnejšie informácie vrátane obrázkov tejto konkrétnej knihy sa dozviete tu.

Viac o knihe Mesto v oblakoch (Anthony Doerr)

Zoči-voči neodvratnému koncu prežijú iba naše životné príbehy.

V Krajine vtákov sa prepletajú osudy čudesnej skupiny rojkov a outsiderov z minulosti, súčasnosti i budúcnosti, ktorí prekonávajú nepriazeň osudu a odovzdávajú svoje príbehy nasledujúcim generáciám.

1453
Byzantský Konštantínopol obliehajú moslimovia. Osirelá dievčina Anna a zverbovaný mladý pohonič Omar z útočiacej armády robia všetko, aby sa zachránili.

2020
V americkom Idahu sa chudobný chlapec s hlavou plnou ideálov o spravodlivejšom a zelenšom svete násilne vzoprie spoločnosti a nastraží v knižnici bombu. Nečakane sa však ocitne zoči-voči dobrosrdečnému starcovi, ktorý posledné roky života trávi prekladom strateného a znovuobjaveného starovekého diela.

Budúcnosť
Mladé dievča Konštancia je spoločne s malou posádkou medzihviezdnej lode poslednou nádejou na prežitie ľudstva, no cestovanie vesmírom ju zavedie k prastarému príbehu o naivnom pastierikovi, ktorý sa vydal do krajiny dostatku a hojnosti.

Osudy oddelené priestorom i časom tak nečakane spojí fantastické rozprávanie o strastiplnom putovaní do vysnívaného mesta v oblakoch, kde nikto netrpí núdzou, príbeh o nezlomnej vôli, ktorý sám je predobrazom všetkých nasledujúcich príbehov. Anthony Doerr podobne ako v predchádzajúcom diele Svetlo, ktoré nevidíme rozpráva o nádeji a hlbokom medziľudskom pute.

5,0 z 5 (1x)

Renata overený používateľ 12. marec 2024
Bezproblémový e - shop, vysoko oceňujem a využívam aj možnosť bezplatného odberu v BA

Mesto v oblakoch (Anthony Doerr)