Učebnice, slovníky Vysoké školy Právnická literatúra

Základy obchodného práva pre ekonómov

od Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková z vydavateľstva Wolters Kluwer SR s. r. o. september, 2023 SK jazyk

Základy obchodného práva pre ekonómov

Autor: Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer SR s. r. o.
Rok vydania: september, 2023
Rok poslednej dotlače: február, 2024
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 148,0x210,0x0,0 mm
ISBN: 978-80-571-0613-5
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 3.7.2024

Viac o knihe Základy obchodného práva pre ekonómov (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)

Obchodné právo je dôležitou súčasťou právneho poriadku každého ekonomicky vyspelého štátu s trhovou ekonomikou, ktorá je spojená so slobodou podnikania. Sloboda podnikania umožňuje každej osobe, ktorá splní predpoklady ustanovené právnymi predpismi, podnikať v akejkoľvek oblasti, pre ktorú sa rozhodne. Obchodné právo tvorí súhrn právnych noriem, ktoré upravujú postavenie podnikateľov a vzťahy, do ktorých podnikatelia vstupujú pri uskutočňovaní podnikateľskej činnosti. Zaraďuje sa do sféry súkromného práva, hoci ho sčasti tvoria aj normy verejného práva.V publikácii sú vymedzené základné pojmy a inštitúty obchodného práva, výklad je venovaný jednotlivým právnym formám podnikania, hospodárskej súťaži a obchodným záväzkovým vzťahom. Čitatelia dostanú základné informácie aj z oblasti insolvenčného práva. Odkazy na príslušnú právnu úpravu ich majú doviesť k práci s textom platných právnych predpisov. Publikácia je určená študentom predovšetkým neprávnických fakúlt. Autorský kolektív tvoria členovia Katedry obchodného práva Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorí pri formulácii textu využili svoje viacročné pedagogické skúsenosti, ako aj skúsenosti získané v právnej praxi. Pomerne zložitú právnu problematiku približujú čitateľom odborne, a zároveň zrozumiteľne.Publikácia môže poslúžiť nielen študentom ekonomických odborov, ale informácie v nej obsiahnuté môžu byť užitočné aj pre širšiu verejnosť, najmä pre podnikateľov.

Spev siren

Základy obchodného práva pre ekonómov (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)High Note 2 Workbook - pracovný zošit (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)Rainbow Bridge 5 SB + WB - Učebnica + pracovný zošit (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)Incredible English, New Edition Level 5 Class Audio CDs (3) (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)Tracks 3 Class CD (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)Cambridge English Advanced Result Student's Book + Online Practice (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)Matematika - zbierka príkladov a testov - nová GENERÁCIA (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)New Headway, 3rd Edition Upper-Intermediate Workbook with Key (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)Our World 3 Video DVD (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)Kľúčikov notovníček - hudobná výchova - hudobná náuka (Pracovná učebnica pre PHV a I. stupeň ZŠ) (Mária Veterníková; Martin Winkler; Andrea Slezáková)