Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Zaměstnavatel, zaměstnanec a zaměstnání v ekonomicky složité době

od Jan Pichrt; Jakub Tomšej z vydavateľstva Wolters Kluwer ČR, a.s. september, 2023 CS jazyk

Zaměstnavatel, zaměstnanec a zaměstnání v ekonomicky složité době

Autor: Jan Pichrt; Jakub Tomšej
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer ČR, a.s.
Rok vydania: september, 2023
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 0,0x0,0x0,0 mm
Edícia: Právní monografie
ISBN: 978-80-7676-473-6
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Zaměstnavatel, zaměstnanec a zaměstnání v ekonomicky složité době (Jan Pichrt; Jakub Tomšej)

Chování subjektů na trhu práce ovlivňuje mj. to, zda je ekonomika na vzestupu, anebo naopak zpomaluje. Monografie se věnuje vybraným, zejména pracovněprávním problémům, které jsou příznačné pro dobu ekonomické recese. V jednotlivých kapitolách jsou rozebírány aktuální otázky pracovního práva včetně oblasti zaměstnanosti, nejsou však pomíjeny ani související oblasti práva sociálního zabezpečení, finančního či obchodního práva.

Pro období ekonomické recese je příznačný útlum výroby, s nímž je spojeno snížení potřeby pracovních sil. Publikace se tak zabývá jak právní úpravou příspěvku v období částečné nezaměstnanosti (tzv. kurzarbeitu), tak i některými důsledky neplatného skončení pracovního poměru. Stranou zájmu nezůstává ani platební neschopnost zaměstnavatele a problémy, které v souvislosti s ní mohou nastat při outsourcingu účetnictví. Turbulentní ekonomický vývoj může vést i k rezignaci člena statutárního orgánu na svou funkci; publikace se proto věnuje i důsledkům takové situace z pohledu obchodního práva.

Monografie rovněž upozorňuje na problémy, které v praxi nastávají při plnění zákonné povinnosti zaměstnávat určitý podíl osob se zdravotním postižením. Na oblast zaměstnanosti je nahlíženo i z pohledu finančního práva, a to konkrétně na dotační programy určené k podpoře zaměstnanosti. Vedle zabezpečení v produktivním věku však zaměstnanci hledají i možnosti, jak se zajistit ve stáří.

Publikace tak představuje rovněž aspekty panevropského osobního penzijního produktu, který je regulován evropskou legislativou. Publikace tak přináší multioborový náhled na problémy, kterým zaměstnanci a zaměstnavatelé v ekonomicky nejistých dobách čelí.

Spev siren

Zaměstnavatel, zaměstnanec a zaměstnání v ekonomicky složité době (Jan Pichrt; Jakub Tomšej)Zaměstnávání cizinců v ČR - 2. vydání (Jan Pichrt; Jakub Tomšej)Toltécká stezka (Jan Pichrt; Jakub Tomšej)Kouzla a hříčky (Jan Pichrt; Jakub Tomšej)