Knihy beletria Pre deti a mládež Fantasy, sci-fi, horory

Žáner: Sci-fi, fantasy
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 1.7.2024

Viac o knihe Zrodená v ohni 2: Fénix a ľadový palác (Fowler Aisling)

Nádej sa rodí v popole

Z Dvanástky je plnohodnotná lovkyňa s menom hodným jej ohnivých schopností: Fénix. S novým postavením však prichádzajú aj nové povinnosti. Keď o pomoc požiada dávno stratený klan čarodejníc, je jasné, že Fénixin novoobjavený oheň je ich jedinou nádejou.

S priateľmi sa musia vydať na sever, do Ľadovej záhrady, domova čarodejníc, aby sa postavili tajomnej temnote, ktorá každým dňom silnie. Hlboko v nej sa však skrýva nepriateľ, ktorý by mohol svet, ako ho poznajú, úplne zničiť. Nájde Fénix silu zastaviť ho?

Z anglického originálu Fireborn: Phoenix and the Frost Palace (HarperCollins Children’s Books, Great Britain 2023) preložil Michal Jedinák.

Ukážka z knihy:

Fénix stúpala čoraz vyššie po schodoch nahrubo vytesaných do útesu. Boleli ju nohy, ale srdce mala napriek námahe ľahké. Oblaky po mnohých dňoch konečne zostúpili pod Previs a odhalili nad osadou horského klanu, v ktorej lovci bývali, sýtu modrú oblohu. Prestalo pršať a počasie bolo ideálne na lov.

„Na vrchol sa nikdy nevytrepeme,“ zastonal Päťka, ktorý sa za ňou vliekol spolu so Sedmičkou a Šestkou.

„O-oddýchnime si.“ Sedmička lapala dych.

„Súhlasím.“ Šestka bol bez dychu, rovnako ako jeho sestra.

Päťka si zhlboka vydýchol. „Geniálny nápad, Sedmička.

Keď sa Fénix obzrela, videla, že všetci traja už zastali. Opierali sa jeden o druhého a vlasy mali napriek mrazivému vzduchu zlepené potom. Zahryzla si do jazyka - iba pred chvíľou mali prestávku a týmto tempom sa na vrchol naozaj nedostanú - a prikývla.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Zrodená v ohni 2: Fénix a ľadový palác (Fowler Aisling)Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela 5: Zradca (Fowler Aisling)