Knihy beletria Média Audiokniha na CD

Typ tovaru: CD
Rozmery: 0,0x0,0x0,0 mm
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o produkte Síla rozumu v bláznivé době Audiokniha na CD (Ján Markoš)

Jak se zorientovat v současném veřejném prostoru? Jak nepodlehnout zjednodušujícím pravdám? Musíme používat vlastní úsudek. Slovenský bestseller nyní v češtině.

„Držíme se zuby nehty vlastních iluzí, které mají zkrášlit náš svět. Bojíme se, že holá realita je strašná. Co když vůbec není strašná? Co když je naopak krásná, i když jinak, než bychom čekali?“ Ján Markoš, člověk s pronikavým úsudkem, filozof a šachový velmistr, říká, že jsme nebyli stvořeni pro svět masmédií a internetu a nenarodili jsme se s žádnými protilátkami, které by nás před ním dokázaly ochránit. Jak si tedy uchovat lidskou důstojnost a vnitřní svobodu? Jak nepodlehnout diktátorům a autoritářům s jednoduchými pravdami? Musíme se naučit používat vlastní úsudek, myslet kriticky. A v mnohem širších souvislostech než jen v rovině rozeznání férových textů od těch manipulativních nebo odhalení logicky chybných argumentů. To nestačí. Autor odhaluje, jak důležité je zbavit se digitální závislosti, vyznat se v silách, které ovlivňují skupinovou komunikaci, a v neposlední řadě jak se naučit vidět věci pravdivě, i když je nám to někdy nepříjemné.

Síla rozumu v bláznivé době Audiokniha na CD (Ján Markoš)Průvodce věřitele (Ján Markoš)Římské právo soukromé (Ján Markoš)