Shakespearova knižnica Pearson English Readers

Pearson English Kids Readers: Level 5 / WALL-E (DISNEY)

od Lucia Fonceca z vydavateľstva Pearson Longman 2021

Pearson English Kids Readers: Level 5 / WALL-E (DISNEY)

od Lucia Fonceca z vydavateľstva Pearson Longman 2021

Autor: Lucia Fonceca
Vydavateľstvo: Pearson Longman
Rok vydania: 2021
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 156x230x5 mm
Žáner: Angličtina (tituly v Anglickom jazyku)

Viac o knihe Pearson English Kids Readers: Level 5 / WALL-E (DISNEY) (Lucia Fonceca)

Discover the magic of stories: Read and learn with Disney friends With the brand-new Disney Readers series, young learners can build their reading skills with the help of engaging Disney stories and characters they know and enjoy. * Created to be used both at school and at home * Helps young learners expand their reading in a fun and motivating way * Audobook, extra learning content and activities included* * Aligned to the Global Scale of English and Common European Framework * Lexile text measure 510 WALL-E the robot is the only thing that lives on Earth. When he meets EVE, another robot, his life changes.

Výhody dyslexie

Pearson English Kids Readers: Level 5 / WALL-E  (DISNEY) (Lucia Fonceca)Pearson English Kids Readers: Level 1 Workbook with eBook and Online Resources (DISNEY) (Lucia Fonceca)Mendelův trpaslík (1. akosť) (Lucia Fonceca)Provazochodkyně (Lucia Fonceca)Alpa Lesana Francovka liehový bylinný roztok 60 ml (Lucia Fonceca)