Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Beletria Historické romány

Nevesta z Ivy Greenu (1. akosť)

od Julie Klassen z vydavateľstva Vydavateľstvo i527.net 2020 SK jazyk

Nevesta z Ivy Greenu (1. akosť)

od Julie Klassen z vydavateľstva Vydavateľstvo i527.net 2020 SK jazyk

Autor: Julie Klassen
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo i527.net
Rok vydania: 2020
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 130x205 mm
Žáner: Historické romány
Poškodenie: natrhnutý obal
Dostupnosť: na sklade (1 ks)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 2.9.2024
Nevesta z Ivy Greenu (1. akosť) (Julie Klassen)

Dôvod zľavy: natrhnutý obal.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: natrhnutý obal.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Knihu si môžete zakúpiť aj bez poškodenia kliknutím na tento odkaz.

Viac o knihe Nevesta z Ivy Greenu (1. akosť) (Julie Klassen)

Poďte opäť do Ivy Hillu, dedinky, kde majú ľudia pevné vzťahy, kde víťazí láska a tajomstvá budú čoskoro odhalené.

Vo vzduchu je jar a zmena. Mercy Groveová sa musela vzdať svojej dievčenskej školy a je presvedčená, že už navždy zostane starou dievkou, keďže muž, ktorého miluje, je nedosiahnuteľný. Premýšľa o tom, že opustí Ivy Hill a stane sa guvernantkou toto rozhodnutie bude mať dôsledky, o akých sa jej ani nesnívalo.

Jej priateľka Jane Bellová zatiaľ čelí inému rozhodnutiu. Má sa vydať za Gabriela Lockea a vzdať sa hostinca? Má ďalšieho muža odsúdiť na bezdetné manželstvo?

Keď sa v dedine objaví tajomná krajčírka, Mercy, Jane a ostatné dámy sa s ňou pokúsia spriateliť, ale čoskoro im začne byť jasné, že nie je tým, za koho sa vydáva. Ženy z Ivy Hillu sa tešia na jednu svadbu, ale čakajú ich mnohé prekvapenia a niektoré sny sa ešte môžu stať skutočnosťou.

Ukážka z knihy:

KAPITOLA

PRVÁ

Február 1821

IVY HlLL, WlLTSHIRE, ANGLICKO

Mercy Groveová už viac nemohla odkladať túto citlivú záležitosť. Jej brat sa nedávno oženil a čoskoro sa vráti zo svadobnej cesty priamo do Ivy Cottagc, ktorú Mercy a teta Matilda dlho považovali za svoj domov.

Pán Kingsley spolu s jedným zo svojich synovcov premiestnili police s knihami do budovy banky a ľudia si aj naďalej budú môcť knihy odtiaľ požičiavať. Salón bude opäť slúžiť svojmu pôvodnému účelu. Bolo načase, aby sa to isté stalo aj s jej triedou.

Sluha už odniesol lavice, glóbusy a učebnice na povalu a v miestnosti zostala len Mercina obľúbená tabuľa.

Zmierila sa s tým, že ju treba zvesiť, a poprosila pána Basua, aby to urobil, ale on zostal stáť pred tabuľou s rukou pritisnutou na ústach a z celej jeho bledohnedej tváre vyžarovala neistota. Ospravedlňujúco sa na ňu pozeral.

„Ak sa zlomí, tak sa zlomí,“ povedala Mercy bezstarostnejšie, ako sa v skutočnosti cítila. Pripomínala si, že už nie je učiteľka, ale bez ohľadu na to by chcela, aby tabuľa zostala v jednom kuse. Keby náhodou.

Nevesta z Ivy Greenu
Spomenula si, ako ju otec utešoval. „Viem, že škola ti bude chýbať. Možno budeš jedného dňa učiť Georgeove deti. “ Keďže ten sa oženil len nedávno, uplynie niekoľko rokov, kým bude mať synovca alebo neter, ktoré by mohla učiť.

Niekto zaklopal na dvere. Pán Basu sa rozbehol otvoriť. Očividne sa mu uľavilo, že môže túto úlohu odložiť.

O chvíľu nakukla do triedy jej teta. „Mercy, je tu pán Kingsley.“

„Áno? Nevedela som, že ho čakáme.“

„Spomenula som mu, že si nevieš rady s tabuľou, a on sa ponúkol, že pomôže.“

„Teta Matty, už sme pána Kingsleyho zaťažovali až príliš. Nemali by...“

Než stihla dopovedať svoju námietku, teta otvorila dvere dokorán. Vysoký Joseph Kingsley stál za ňou s klobúkom v ruke. Blondavé vlasy mal ešte vlhké po kúpeli.

„Ránko, slečna Groveová.“

Mercy sa chytila za krk. Zbadal, ako sa jej odrazu zrýchlil tep? Hrala sa so šatkou, ktorou mala zakrytý výstrih. „Pán Kingsley, ďakujem, že ste prišli. Nepotrebujú vás vo Fairmonte?“

Pokrčil širokými plecami. „Bratia sa bezo mňa jedno dopoludnie zaobídu. Okrem toho, keď je pán Drake teraz tak často preč, nemáme veľa práce.“

Pán Drake išiel rodičom predstaviť Alice a Mercy ich od návratu ešte nevidela. Dievčatko jej veľmi chýbalo.

Teta Matilda, ktorej v očiach tancovali veselé iskričky, vycúvala z miestnosti. „Teraz, keď je tu pán Kingsley, skontrolujeme s pánom Basuom, či pani Timmonsová nepotrebuje pomôcť v kuchyni.“

Až príliš nápadné, pomyslela si Mercy a cítila, ako jej horia líca.

Pán Kingsley urobil krok vpred a dvere sa za ním zavreli.

„Počul som, že ste cez prázdniny cestovali. Prišiel som vás raz navštíviť a našiel som tu len pána Basua.“

Pán Kingsley prišiel na návštevu? Mercy ho odvtedy párkrát videla, ale nikdy to nespomenul, hoci je pravda, že zakaždým s ním bol jeho synovec. „Mrzí ma, že sme sa minuli. Potrebovali ste niečo?“

Odvaha k ľudskosti
Kruhy na vode

Nevesta z Ivy Greenu (1. akosť) (Julie Klassen)