Knihy beletria Astrológia, ezoterika a mystika Ostatné

Konstanty přírody

od John D. Barrow; Jiří Slíva z vydavateľstva PASEKA NAKLADATELSTVÍ 2005 CS jazyk

Konstanty přírody

Autor: John D. Barrow; Jiří Slíva
Vydavateľstvo: PASEKA NAKLADATELSTVÍ
Rok vydania: 2005
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Rozmery: 136x207x20 mm
Edícia: Fénix
Žáner: ine

Viac o knihe Konstanty přírody (John D. Barrow; Jiří Slíva)

Konstanty přírody jsou čísla, která definují podstatu vesmíru. Zašifrovávají nejhlubší tajemství a jejich existence nám naznačuje, že příroda oplývá neviděnými pravidelnostmi. Jsme sice zručnými v měření těchto konstant, ale naše schopnost vysvětlit je či je předpovědět ukazuje, jak mnohé ještě nevíme o tom, jak vesmír funguje. Jsou přírodní konstanty skutečně konstantní? Vznikl a rozvinul by se život, kdyby byly jiné? Nejnovější astronomické objevy naznačují, že tyto konstanty měly v raném vesmíru jiné hodnoty. Mění se tedy pomalu zákony přírody? Na tyto a mnoho dalších otázek hledá odpověd známý vědec a úspěšný popularizátor. Osvětluje také, jak objev konstant ovlivnil takové vědce, jako byl Einstein, i nejnovější teorie o vícedimenzionálním vesmíru. Kniha uspokojí nejen zvídavého čtenáře, ale i profesionálního fyzika.

Konstanty přírody (John D. Barrow; Jiří Slíva)