Knihy beletria Astrológia, ezoterika a mystika Okultné vedy a mágia

Dělej, co ty chceš, ať je celý Zákon

od Aleister Crowley, Charles Stansfeld Jones, Sebastián Jahič z vydavateľstva Sol Noctis 2023 CS jazyk

Dělej, co ty chceš, ať je celý Zákon

Autor: Aleister Crowley, Charles Stansfeld Jones, Sebastián Jahič
Vydavateľstvo: Sol Noctis
Rok vydania: 2023
Typ tovaru: pevná
Jazyk: CZ Český jazyk
Rozmery: 135x215 mm
Žáner: Filozofia, náboženstvo
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Dělej, co ty chceš, ať je celý Zákon (Aleister Crowley, Charles Stansfeld Jones, Sebastián Jahič)

Život světoznámého okultisty a esoterika Aleistera Crowleyho (1875-1947) je bytostně spjat s Knihou Zákona, kterou obdržel během mystické zkušenosti na jaře 1904 v Káhiře. Crowley věnoval jejímu zkoumání značnou část svého života a považoval ji za Zjevení odhalující nový duchovní Zákon, jenž povede lidstvo k duchovní svrchovanosti, soběstačnosti a svobodě.Kniha Zákona aneb Liber Legis stojí na fundamentálním přikázání „Dělej, co ty chceš, ať je celý Zákon“, což znamená nutnost jedince objevit svou pravou vůli a následně zasvětit svůj život jejímu konání. Je základem duchovní filosofie známé jako theléma, již Crowley později rozvinul do podoby úplného nábožensko-esoterického systému. Mnohovrstevnost Knihy Zákona přiměla Crowleyho sepsat k ní rozsáhlé komentáře. V publikaci Dělej, co ty chceš, ať je celý Zákon jsme je doplnili poznámkami Sebastiána Jahiče, jakož i pojednáním „Liber 31“ Crowleyho žáka Fratera Achada (občanským jménem Charles Stansfeld Jones, 1886-1950).Komentáře ke Knize Zákona vycházejí česky poprvé. Publikace obsahuje několik dalších souvisejících Crowleyho textů, pročež je zevrubnější a úplnější než většina zahraničních vydání. Samotná Kniha Zákona je vyhotovena v úplně novém překladu.

Výhody dyslexie
Spev siren