Knihy beletria Dejiny a fakty Archeológia, heraldika

Peníze od čertovy skály

od Filip Hradil, Jiří Militký z vydavateľstva Univerzita Palackého v Olomouci 2023 CS jazyk

Peníze od čertovy skály

Autor: Filip Hradil, Jiří Militký
Vydavateľstvo: Univerzita Palackého v Olomouci
Rok vydania: 2023
Typ tovaru: pevná
Jazyk: CZ Český jazyk
Rozmery: 220x300 mm
Žáner: Archeológia
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 11.7.2024

Viac o knihe Peníze od čertovy skály (Filip Hradil, Jiří Militký)

Sto dvacet šest zlatých a stříbrných mincí, dvě keramické nádobky a Čertova skála jako němý svědek dávno zapomenutých osudů vlastníka peněžní hotovosti ukryté v neklidných dobách třicetileté války. To jsou hlavní indicie v příběhu mincovního nálezu objeveného v roce 2020 na katastru moravské obce Horní Ves u Fryštáku. Kniha přináší nejenom popis všech ražeb, ale zároveň tento jedinečný hmotný pramen představuje v širších souvislostech evropského peněžního oběhu 16. a první poloviny 17. století.

Peníze od čertovy skály (Filip Hradil, Jiří Militký)100 let české staroorientalistiky (Filip Hradil, Jiří Militký)Slovenský jazyk pre 8. ročník ŠZŠ (Filip Hradil, Jiří Militký)Slovenský jazyk pre 9. ročník ŠZŠ (Filip Hradil, Jiří Militký)Darček (Filip Hradil, Jiří Militký)American First Friends 1 Flashcards (Filip Hradil, Jiří Militký)Duch kráľa Leopolda (Filip Hradil, Jiří Militký)Puzzle Zvieratká (Filip Hradil, Jiří Militký)