Knihy beletria Beletria Historické romány

Komorník, ktorý ma miloval

od Valerie Bowmanová z vydavateľstva Ikar, a.s. august, 2023 SK jazyk

• Komorník, ktorý ma miloval (Valerie Bowmanová)

Komorník, ktorý ma miloval

od Valerie Bowmanová z vydavateľstva Ikar, a.s. august, 2023 SK jazyk

Autor: Valerie Bowmanová
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: august, 2023
ISBN: 978-80-551-8968-0
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 125x200x24 mm
Žáner: Historické romány, Romantika
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024

Viac o knihe Komorník, ktorý ma miloval (Valerie Bowmanová)

Na prísne tajnej misii nemôže stratiť hlavu

Celý Londýn pozná Beaua Bellhama ako markíza z Bellinghamu a len niekoľko dôveryhodných vie, že pracuje aj pre ministerstvo vnútra. Keď sa jeden z jeho priateľov prezlečie za lokaja, aby si našiel manželku, Beau to považuje za vynikajúci nápad. Rozhodne sa vydávať za komorníka, aby na každoročnej slávnosti v závere sezóny odhalil zradcov kráľovstva. Nepočíta však s tým, že mu cestu skríži sebavedomá slúžka, ktorá dokáže človeku urobiť zo života peklo. Chystá sa vari prekaziť jeho poslanie?

Slečna Marianne Notleyová má viac tajomstiev než sponiek vo vlasoch. Keď stretne nového komorníka, okamžite v nej vzbudí nedôveru. Neprekáža jej jeho švihácky vzhľad a neodolateľný šarm, ale je priveľmi sebavedomý a kladie priveľa otázok. Aby odhalila pravú identitu tajomného komorníka, neváha využiť svoj ženský pôvab. Po čase sa však pretvárka zmení na skutočnú lásku.

Pravda ich môže nadobro rozdeliť alebo naveky spojiť.

Z anglického originálu The Valet Who Loved Me (June Third Enterprises, LLC 2020) preložila Miriam Ghaniová.

Ukážka z knihy:

Kendall pozrel prižmúrenými očami na Beaua. „Je zne pokojujúce, že v tomto pláne nevidíš problém.“

Beau pokrčil plecami. Čím nonšalantnejšie vyzeral, tým lepšie. „Aký problém? Riziko nie je príliš veľké. Ak ťa niekto spozná, jednoducho požiadame toho človeka, aby hral s nami. Nepochybne si hru užijú aj oni.“

„A čo ak nájdem dámu, ktorá sa mi bude páčiť?“ povedal Kendall. „To si mám jednoducho strhnúť livrej, vyhlásiť sa za grófa a čakať, že sa do mňa bláznivo zamiluje?“ „Vôbec nie,“ povedal Beau. „Len ti navrhujem, aby si tie mladé dámy spoznal na základe toho, ako sa správajú k služobníctvu. Nepochybujem o tom, že tie najlepšie budú milé a príjemné. Keď budeš mať niekoľko kandidátok, budeš vedieť, o čiu priazeň sa máš uchádzať v nasledujúcej sezóne.“ Kendall pomaly pokrútil hlavou a pritiahol si pohár k sebe. Možno sa predsa len rozhodol vypiť ešte trochu viac. „Navrhuješ, aby som si budúcu nevestu vyberal podľa toho, ako sa správa k lokajovi?“

Beau zdvihol obočie. „Ako sa lady Emily správala k sluhom?“ Každé slovo vyslovil pomaly, aby ho zdôraznil.

„Podľa výrazu tvojej tváre vidím, že si uvedomuješ, o čo mi ide,“ odvetil Beau, keď Kendall zaťal čeľusť.

Beau si všimol, že v spore vyhráva. Kendallova tvár nadobudla zamyslený výraz a zahryzol si do pery, akoby zvažoval možnosti. Bol čas predostrieť tú naj smiešnej ši u predstavu.

„Som ochotný do toho ísť s tebou,“ nadhodil Beau čo najnenápadnejšie a znova pokrčil plecami.

„Čože?“ Na Worthovej tvári sa objavila vráska. „Prečo by si to robil?“

Beau vystrel plecia a oprel sa o stoličku. „Pretože som zúžil pátranie po zradcovi pri rieke Bidassoa na jednu z troch možností.“

5,0 z 5 (1x)

Katarína T. overený používateľ 23. august 2023
Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy