Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Kariéra a motivačná literatúra Psychológia, komunikácia

Aká drahá je intuícia? (1. akosť)

od Dan Ariely z vydavateľstva Premedia 2021 SK jazyk

Aká drahá je intuícia? (1. akosť)

od Dan Ariely z vydavateľstva Premedia 2021 SK jazyk

Autor: Dan Ariely
Vydavateľstvo: Premedia
Rok vydania: 2021
Typ tovaru: brožovaná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 150x230 mm
Žáner: Spoločenské vedy
Poškodenie: narazený roh
Aká drahá je intuícia? (1. akosť) (Dan Ariely)

Dôvod zľavy: narazený roh.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: narazený roh.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Knihu si môžete zakúpiť aj bez poškodenia kliknutím na tento odkaz.

Viac o knihe Aká drahá je intuícia? (1. akosť) (Dan Ariely)

Dan Ariely vo svojej prelomovej knihe Aké drahé je zadarmo odhalil viaceré predsudky, ktoré nás vedú k nerozumným rozhodnutiam. Teraz v novej knihe odhaľuje prekvapivé negatívne a pozitívne účinky, ktoré môže mať iracionalita na náš život.

Okrem iného sa zaoberá aj týmito otázkami:

• Prečo môžu vysoké odmeny znížiť produktivitu šéfov?
  • Prečo máme tak radi nábytok, ktorý si zostavíme sami?
  • Ako nám môžu zmätočné pokyny v skutočnosti pomôcť?
  • Prečo je pre nás pomsta taká dôležitá?
  • Prečo je taký veľký rozdiel medzi tým, čo si myslíme, že nás urobí šťastnými, a tým, čo nás naozaj robí šťastnými?

Ariely využíva údaje z vlastných originálnych a zábavných experimentov, aby vyvodil strhujúce závery. Vysvetľuje, ako prelomiť negatívne vzorce myslenia a správania a robiť lepšie rozhodnutia, od konfliktov v práci cez milostné vzplanutia až po hľadanie zmyslu života.

Ukážka z knihy:

Lekcie z prokrastinácie a vedľajšie účinky liečby povinnosti neodkladal na neskôr. Prokrastinácia je takmer univerzálny problém, ktorého sa dá zbaviť len veľmi ťažko - bez ohľadu na množstvo času a energie vynaložených na posilňovanie vôle a sebaovládania.

Úvodom by som vám rád porozprával, ako som sa s neduhom prokrastinácie vyrovnal ja sám. Pred mnohými rokmi som utrpel hrôzostrašný úraz. V mojej blízkosti vybuchla magnéziová svetlica a na sedemdesiatich percentách tela mi spôsobila popáleniny tretieho stupňa (písal som o tom v knihe Aké drahé je zadarmo). Aby toho nebolo málo, po troch týždňoch strávených v nemocnici som sa pri transfúzii krvi nakazil hepatitídou. Dostať nebezpečnú chorobu pečene samozrejme nie je príjemné nikdy, ale vzhľadom na môj zúbožený stav bolo toto načasovanie obzvlášť nešťastné. Choroba zvyšovala riziko komplikácií, predlžovala liečbu a moje telo odmietalo prijať kožné transplantáty. Lekári navyše nevedeli zistiť, o aký druh ochorenia pečene ide. Vedeli, že netrpím hepatitídou A ani B, ale nevedeli identifikovať kmeň vírusu. Choroba časom ustúpila, no nadálej som trpel zápalmi, ktoré spomalovali moje uzdravenie.

O osem rokov neskôr, keď som študoval na vysokej škole, sa choroba vrátila v plnej sile. Navštívil som študentské zdravotné

* Čitatelia s vynikajúcou pamäťou si možno na časť tohto príbehu spomenú.

Oflajner
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Aká drahá je intuícia? (1. akosť) (Dan Ariely)