Knihy beletria Pre deti a mládež Dievčenské romány a poviedky

Zlatá ľalia (Pokrvné putá 2)

od Richelle Mead z vydavateľstva Slovart máj, 2023 SK jazyk

• Zlatá ľalia (Pokrvné putá 2) (Richelle Mead)

Zlatá ľalia (Pokrvné putá 2)

od Richelle Mead z vydavateľstva Slovart máj, 2023 SK jazyk

Autor: Richelle Mead
Vydavateľstvo: Slovart
Rok vydania: máj, 2023
Typ tovaru: mäkká
Rozmery: 130 x 210 mm
Edícia: 15 + YA
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Zlatá ľalia (Pokrvné putá 2) (Richelle Mead)

Sydney Sageová túžila ísť na univerzitu, no namiesto toho ju vyslali na prestížnu internátnu strednú školu v Palm Springs v Kalifornii, aby chránila morojskú princeznú Jill Dragomírovú pred vrahmi, ktorí chcú za každú cenu rozpútať nepokoje medzi morojmi - aristokratickými upírmi. Sydney totiž patrí k alchymistom, ktorí chránia upírie tajomstvá aj životy ľudí.

Čím viac sa však zbližuje s Jill, jej strážcom Eddiem a najmä s nevyspytateľným upírom Adrianom, tým viac začína pochybovať o všetkom, čo ju alchymisti učili. Hlavu jej zamotá aj románik s roztomilým múdrym Braydenom, ktorý je pre ňu ako stvorený. Sydney to však priťahuje k niekomu inému - niekomu, kto je pre ňu zakázaným ovocím.

Keď hrozí, že šokujúce tajomstvo svet upírov roztriešti, Sydneina vernosť je vystavená skúške. Odrazu stojí pred rozhodnutím, či uprednostniť princípy, ktoré jej odmalička vštepovali, alebo poslúchnuť vlastné inštinkty.

Spoľahne sa na alchymistov - alebo na svoje srdce?

Ukážka z knihy:

V tú NOC SOM TOHO VEĽA NENASPALA. Sčasti za to mohol časový posun. Späť do Palm Springs mi to letelo o šiestej ráno čiže o tretej ráno v časovom pásme, od ktorého si moje telo ešte ani neodvyklo. Spánok sa javil zbytočný.

Navyše po všetkom, čo som videla v alchymistickom bun kri, som sa nedokázala uvoľniť to len taká maličkosť. Ak sa mi v hlave nepremietal pohľad Liamových šialených očí, tak mi v ušiach zneli neustále varovania pred zbližovaním sa s upírmi.

Nepomáhala ani schránka plná správ od bandy v Palm Springs. Bežne som si na telefóne kontrolovala emaily, keď som niekam odbehla, ale keď som v hotelovej izbe civela na tú plejádu správ, zaplavili ma pochybnosti. Skutočne sa týkajú práce? Nie sú príliš priateľské? Neprekročili hranice alchymislického kódexu? Keď som videla, ako dopadol Keith, ani chvíľu som ne pochybovala, že mojej organizácii netreba veľa, aby vás odpísala.

Jedna zo správ s predmetom Angeline... ach bola od Jill. Ne prekvapovalo ma to a ani som sa ju neobťažovala čítať. Angeline Dawesovej, dampirke, ktorú najali ako Jillinu spolubývajú cu a ďalšiu ochranku, sa nedarilo zapadnúť. Neustále sa v škole dostávala do problémov, no bolo mi jasné, že v tej chvíli s tým nič nezmôžem.

Súvisiace tovary

Pokrvné putá (Richelle Mead)
Pokrvné putá
Richelle Mead | Slovart (september, 2022) SK jazyk