Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Dane a účtovníctvo

DUO 5/2023 – Účtovná závierka a vysporiadanie výsledku hospodárenia

z vydavateľstva Poradca, s.r.o. marec, 2023 SK jazyk

DUO 5/2023 – Účtovná závierka a vysporiadanie výsledku hospodárenia

z vydavateľstva Poradca, s.r.o. marec, 2023 SK jazyk

Vydavateľstvo: Poradca, s.r.o.
Rok vydania: marec, 2023
Rozmery: 210,0x297,0x0,0 mm
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o produkte DUO 5/2023 – Účtovná závierka a vysporiadanie výsledku hospodárenia

Ak valné zhromaždenie rozhodne o nerozdelení zisku vykázaného v riadnej individuálnej účtovnej závierke z posledného účtovného obdobia, charakter tohto vykázaného zisku sa týmto rozhodnutím pretransformuje na tzv. nerozdelený zisk z minulých období, ktorý predstavuje iný vlastný zdroj spoločnosti. Operácie súvisiace s rozdelením zisku alebo úhradou straty nepatria medzi uzávierkové operácie, ale medzi operácie nasledujúceho účtovného obdobia. Predmetom rozdelenia je výsledok hospodárenia v schvaľovaní. Z toho vyplýva, že predmetom rozdelenia je zisk účtovný a nie zisk daňový. Výsledok hospodárenia môže mať aj podobu straty. Rozdelenie zisku a vysporiadanie straty pripadá podľa príslušných ustanovení Obchodného zákonníka do právomoci valného zhromaždenia. Návrh na rozdelenie predkladá podľa Obchodného zákonníka štatutárny orgán spoločnosti.

DUO 5/2023 – Účtovná závierka a vysporiadanie výsledku hospodárenia1000 řešení  9-10/2023