Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Nová idea soukromého pracovního práva

od Michal Blažek z vydavateľstva C. H. Beck marec, 2023 CS jazyk

Nová idea soukromého pracovního práva

od Michal Blažek z vydavateľstva C. H. Beck marec, 2023 CS jazyk

Autor: Michal Blažek
Vydavateľstvo: C. H. Beck
Rok vydania: marec, 2023
ISBN: 978-80-7400-915-0
Typ tovaru: brožovaná
Rozmery: 140x224 mm
Edícia: Právní instituty
Žáner: Pracovné právo

Viac o knihe Nová idea soukromého pracovního práva (Michal Blažek)

Jakou novou hmotněprávní argumentaci lze v praxi využít při řešení pracovněprávních sporů? Jaké procesní nástroje napomáhající zaměstnancům lze u soudu využít? Jaké jsou největší problémy pracovního práva a jak je vyřešit? Co je to idea posílené realizace subjektivních práv zaměstnanců? Na takové i jiné otázky se zaměřila tato publikace určená jak právním praktikům a teoretikům, tak i širší veřejnosti (včetně studentů právnických fakult), se zájmem o hlubší poznání nejen pracovního práva.Tato monografie upozorňuje, že i přes existenci rozsáhlé pracovněprávní regulace sledující zejména ochranu zaměstnanců v základních pracovněprávních vztazích nejsou hmotněprávní normy z oblasti pracovního práva vždy dodržovány, v důsledku čehož ochrana zaměstnanců zůstává pouze v textech právních předpisů. Věnuje se dosud právní vědou nezpracovanému tématu, kterým je otázka vymahatelnosti (realizace) práv zaměstnanců. Vysvětluje, že není racionální přijímat další právní regulaci, jež by rozšiřovala hmotněprávní ochranu zaměstnanců, a zároveň se nezamýšlet nad nástroji umožňující zaměstnancům snadněji se domoci jejich práv.Obráceně však postupuje český zákonodárce, jenž pod tíhou unijní legislativy často zbrkle rozšiřuje pracovněprávní úpravu. Ochranářské regulace může být ale ve výsledku naopak méně, budou-li jasně identifikovány oblasti nutné ochrany zaměstnanců a pokud budou zaměstnanci skutečně (a tudíž více) chráněni oproti současnému stavu díky větší realizaci jejich subjektivních práv.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Nová idea soukromého pracovního práva (Michal Blažek)Poradce 9-10/2020 Zákon o daních z příjm (Michal Blažek)Poselství keltské ženy (1. akosť) (Michal Blažek)