Knihy beletria Beletria Thriller

Keď zmizla

od Alex Dahl z vydavateľstva Slovenský spisovateľ a.s. apríl, 2023 SK jazyk

Autor: Alex Dahl
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ a.s.
Rok vydania: apríl, 2023
EAN: 9788022025225
ISBN: 978-80-220-2522-5
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 125,0x200,0x0,0 mm
Žáner: Dobrodružstvo, thrillery
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 30.9.2024

Viac o knihe Keď zmizla (Alex Dahl)

Ak ťa chránili jej lži, čo s tebou urobí pravda?

Slobodnú matku Liv poznajú v nórskom Sandefjorde ako nenápadnú mladú ženu, nikto vrátane jej vlastného syna netuší nič o živote, ktorý viedla, než sa nasťahovala do odľahlého domu na útese. Ak chce ochrániť malého Adriana, svoje tajomstvá si musí strážiť ako oko v hlave.

Mladá Ruska Anastasija opúšťa rodný Jekaterinburg a odchádza do Milána za kariérou modelky. Jej život naberá celkom nové kontúry, no netrvá dlho a na vlastnej koži spozná odvrátenú stranu módneho priemyslu. Potom príde osudové stretnutie a všetko sa od základov zmení.

Investigatívna novinárka Selma žije v Osle a vyšetruje podozrivé úmrtia modeliek, ktoré namiesto na prehliadkových mólach či na obálkach prestížnych časopisov skončili v temnom svete drog a prostitúcie. Stopy vedú až do najvyšších spoločenských kruhov. Jej pátranie však nadobudne nový, oveľa nebezpečnejší rozmer, keď z ospalého nórskeho mestečka bez stopy zmizne mladá žena so synom...

Strhujúce, znepokojivé a fascinujúce čítanie... Keď zmizla je mimoriadne aktuálny psychologický triler o nebezpečenstvách krásy, lákadlách moci a nesmiernej sile materinskej lásky.
Fantastic Fiction UK

Toľké roky som odmietala vpustiť do svojej mysle a života aj tie najprchavejšie myšlienky na neho, učila som sa zabudnúť, sústrediť sa na svojho syna a na to, čo som si predsavzala. Koniec koncov niet väčšej pomsty ako spraviť z niekoho úplne bezcenného človeka, ktorý pre vás nič neznamená.

Uvedomí si, že nespím, a otočí sa ku mne s falošným žiarivým úsmevom na perách. Oči má chladné ako vždy.

„Aha, princezná sa zobudila,“ povie, prejde cez izbu a zastane predo mnou. Úsmev sa vytratí a na tvári sa mu usadí znechutený výraz. Nechcem mu urobiť radosť a ukázať, že sa ho bojím, že som sa ho odjakživa bála, a prinútim sa pozrieť mu do očí. Netrápi ma, ako vyzerám, že som ponížená ako zviera... chcem, aby videl, že pod tým všetkým som to stále ja a za nič na svete ma nemôže zlomiť. „Určite chceš vedieť, prečo som ťa sem priviedol.“

Prekladateľka: Lenka Cinková

Ukážka z knihy:

Adrián

KÝM ZAZVONÍ A DETI SA ROZBEHNÚ k jasne rozsvietenej budove, skrýva sa medzi stromami na okraji školského dvora. Pozná ich dobre, ich kmene vie odlíšiť aj po hmate. Najradšej má trojicu vysokých borovíc na samom konci školského pozemku; ich nízke husté konáre sa končekmi dotýkajú, a keď pomedzi ne prechádza, víta ho príjemný tichý priestor. Trpezlivo vyčkáva, a keď za posuvnými dverami zmizne posledné dieťa, vykĺzne z úkrytu a rozbehne sa cez prázdne ihrisko. Zvyčajne si sadne na svoje miesto práve vo chvíli, keď učiteľka vojde do triedy a zavrie za sebou dvere. Sedí v prvej lavici pri okne, padlo rozhodnutie, že to tak bude najlepšie. Páči sa mu tam, lebo môže pozorovať, ako sa čierna zimná obloha mení na hmlistú sivú, a takmer nehybné svetlá áut, ktoré sa plazia k diaľnici.

Niekedy, keď sú letové trasy presmerované ponad mesto, vidí lietadlá tesne po štarte z letiska Torp a učiteľkin monotónny hlas na chvíľu pohltí hukot motorov. Občas sleduje stúpajúce lietadlo a v duchu sa premiestni do jeho kabíny, namiesto z okna triedy hľadí na školu zhora, z plastového okna lietadla.

Umenie podnikať
VIna, ktoru nesies