Knihy beletria Beletria Romantika

Krásna katastrofa

od Jamie McGuireová z vydavateľstva Fortuna Libri SK, s.r.o. marec, 2023 SK jazyk

Krásna katastrofa

Autor: Jamie McGuireová
Vydavateľstvo: Fortuna Libri SK, s.r.o.
Rok vydania: marec, 2023
ISBN: 978-80-573-0332-9
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 140,0x210,0x0,0 mm
Edícia: Fortuna Litera
Žáner: Svetová súčasná
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 2.9.2024

Viac o knihe Krásna katastrofa (Jamie McGuireová)

JE TO KAMARÁTSTVO S NEPLÁNOVANÝMI DÔSLEDKAMI, KRÁTKODOBÉ VZPLANUTIE ALEBO LÁSKA?

ABBY ABERNATHYOVÁ začína navštevovať vysokú školu ďaleko od svojho rodného mesta, aby zabudla na minulosť. Uteká pred rodinou, ktorá jej vinou alkoholu a hazardných hier urobila zo života peklo, a usiluje sa byt príkladnou študentkou.

TRAVIS MADDOX má prezývku Besný pes a na štúdium si zarába ilegálnymi pästnými súbojmi – samozrejme, bez rukavíc. Má povesť najväčšieho zvodcu žien na univerzite. Je to presne ten typ, akému by sa Abby mala zďaleka vyhnúť, ak nechce spadnúť do pasce svojho starého života.

TRAVIS A ABBY sa navzájom priťahujú, ale presviedčajú okolie aj jeden druhého, že z ich priateľstva nikdy nevznikne milenecký vzťah. Potom však Abby prehrá stávku, a tak musí mesiac bývať s Travisom v jeho byte. Vášeň sa už nedá maskovať priateľstvom.

Ukážka z knihy:

Travis mi zovrel zápästia a ovinul si moje ruky okolo pása. „Nemáš sa čoho držať, iba mňa, Holubička. Tak sa nepusti,“ povedal a odrazil sa nohami. Zvrtol motorku, zabočil na ulicu a vystrelil dopredu ako raketa. Uvoľnené pramienky vlasov ma šľahali do tváre a ja som sa skrčila za Travisom, lebo som vedela, že ak mu budem nazerať ponad plece, skončím s okuliarmi plnými múch.

Keď sme prišli pred reštauráciu, Travis ubral plyn a len čo zabrzdil, rýchlo som sa hrnula do bezpečia - teda dolu z motorky.

„Si blázon!“

Zasmial sa, oprel mašinu o stojan a zoskočil. „Prečo? Nešiel som rýchlejšie, ako sa smie.“

„Hej, na diaľnici!“ odsekla som a narýchlo som si prstami upevňovala svoj kvázi účes.

Travis sa díval, ako si odhrňam vlasy z očí, potom prešiel k dverám a otvoril ich. „Nedopustím, abv sa ti niečo stalo, Holubička.“

Priam som popri ňom vtrhla do reštaurácie, hlava mi predbehla nohy. Voňal tam olivový olej a bylinky a ja som po červenom koberci plnom omrviniek cupitala za Travisom. Vybral box v rohu, ďalej od študentov a rodín, a objednal dve pivá. Obzerala som sa po miestnosti - rodičia presviedčali rozbujdošené deti, aby jedli, a študenti z Východnej ma prevŕtavali zvedavými pohľadmi.

„Jasné, Travis,“ povedala čašníčka, keď si zapisovala našu objednávku nápojov. Vyzerala v jeho prítomnosti akosi príliš veselo a do kuchyne takmer odskackala.

Zastrčila som si vlasy za uši, lebo som sa zrazu zahanbila za to, ako vyzerám. „Chodíš sem často?“ spýtala som sa ostro.

Tráviš sa oprel lakťami o stôl a zadíval sa na mňa hnedými očami. „No čo, Holubička, čo je s tebou? Neznášaš všetkých mužov, alebo len mňa?“

„Myslím, že len teba,“ zamrmlala som.

Svetlo v plameni
Kruhy na vode

Krásna katastrofa (Jamie McGuireová)