Knihy beletria Voľný čas a šport Záhrada, dom Bylinky

Rok bylinkára

od Iveta Henzelyová z vydavateľstva Ikar, a.s. marec, 2023 SK jazyk

• Rok bylinkára (Iveta Henzelyová)

Rok bylinkára

od Iveta Henzelyová z vydavateľstva Ikar, a.s. marec, 2023 SK jazyk

Autor: Iveta Henzelyová
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: marec, 2023
ISBN: 978-80-551-8803-4
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 195,0x233,0x0,0 mm
Žáner: Flora, záhrada
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 1.7.2024

Viac o knihe Rok bylinkára (Iveta Henzelyová)

Nová kniha známej slovenskej bylinkárky Ivety Henzelyovej vás opäť uchváti svojím vzhľadom a nahromadenými znalosťami.

Je načase hlbšie sa ponoriť do nádherného zeleného sveta rastlín, do sveta vašej duše, a odkryť tajomné zákonitosti, ktoré ovplyvňujú všetko okolo vás. Nestačí len spoznávať účinné látky a sucho memorovať abecedu bylinkára. Musíte preniknúť do samotnej podstaty rastlinnej bytosti, ktorá vám odhalí tajomstvá univerza a všetkého živého na planéte.

Rok bylinkára vás prevedie kolobehom roka a ukáže vám súvislosti medzi ročnými obdobiami, mýtami a zvyklosťami. Zistíte, ako prírodné cykly vnímali predkovia a prečo je také dôležité vrátiť sa späť k tradícii. Z európskeho prostredia vás zavedie aj do ďalekej Číny, v ktorej si môžete rozšíriť svoje obzory o čínsku medicínu. Pretože ak chcete porozumieť prírode, jednotlivé poznatky musíte vnímať v súvislostiach.

Tak poďte! Vstúpte do sveta rastlín a dajte sa očariť ich krásou a múdrosťou.

Ukážka z knihy:

Od prvých tried v mojej knihe Bylinková škola sa posúvame ďalej. Kráčame k vyšším stupňom poznania. Ponoríme sa hlbšie do nádherného zeleného sveta rastlín a tým vlastne aj do sveta našej duše.

Nebude to len poznávanie účinných látok rastlín a opis ich vonkajších znakov. Prenikneme do hĺbky rastlinnej bytosti, do jej skutočnej podstaty, do jadra jej bytosti. Rastliny sa budeme dotýkať ako živej, inteligentnej bytosti, ktorá nás dokáže učiť o tajomstvách vesmíru a všetkého živého na našej planéte. Takto dokážeme porozumieť lesu, šumeniu lístia, spevu vody, reči rastlín a s týmto porozumením budeme stále viac a viac rozumieť i sami sebe.

Rastliny liečia naše telo i dušu. Mnohorakým spôsobom sa podieľajú na našej ceste k dokonalosti.

Rok bylinkára (Iveta Henzelyová)Zdravé a nemocné dítě (Iveta Henzelyová)Toto Korekčná páska 4 m, 5 mm stopa (Iveta Henzelyová)