Knihy beletria Beletria Thriller

Rozmery: 125x200x39 mm
Žáner: Svetová súčasná
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 3.9.2024

Viac o knihe Ak tečie krv (Stephen King)

Holly Gibneyová z detektívnej agentúry Stratení nájdení pracuje na prípade zmiznutého psa - a na zlepšení svojej asertivity -, keď uvidí v televízii zábery z výbuchu bomby na strednej škole Alberta Macreadyho. Len čo si však znova naladí nočné správy, uvedomí si, že s reportérom, ktorý bol na mieste činu ako prvý, nie je niečo v poriadku. Tak sa začína poviedka Ak tečie krv, samostatné pokračovanie románu Outsider (IKAR 2019). A to, že zbierka poviedok nesie jej názov, nie je náhoda. "Ak tečie krv, ide to na titulku" hovorí sa medzi novinármi a reportérmi. Vedia prečo.

Sprevádzajú ju ďalšie tri príbehy - Telefón pána Harrigana, Chuckov život a Krysa z pera obľúbeného a výnimočne nadaného spisovateľa, ktorý sa počas svojej plodnej kariéry k tejto kratšej literárnej forme opakovane vracia.

Mnohé z jeho poviedok sa stali predlohou kultových filmov. Ale ako hovorí Stephen King: "Filmy sú prchavé, zatiaľ čo knihy - teda tie dobré - sú na večné veky, alebo aspoň skoro."

Z anglického originálu Billy Summers (Scribner, an imprint of Simon & Schuster, Inc. New York, 2020) preložila Ivana Krekáňová.

Svetlo v plameni
Kruhy na vode

Ak tečie krv (Stephen King)