Učebnice, slovníky Vysoké školy Ostatné

Patológia 2.časť Praktické cvičenia pre študentov zubného lekárstva

od Alžbeta Blichárová; Ľudmila Verbóová z vydavateľstva Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach 2022 SK jazyk

Patológia 2.časť Praktické cvičenia pre študentov zubného lekárstva

Autor: Alžbeta Blichárová; Ľudmila Verbóová
Vydavateľstvo: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Rok vydania: 2022
Typ tovaru: brožovaná
Žáner: Všeobecné a ostatné
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 11.7.2024

Viac o knihe Patológia 2.časť Praktické cvičenia pre študentov zubného lekárstva (Alžbeta Blichárová; Ľudmila Verbóová)

„Patológia 2. časť (letný semester) - Praktické cvičenia pre študentov zubného lekárstva“ je druhou časťou vysokoškolskej učebnice predstavujúcou druhú polovicu výučby (letný semester).

V tejto časti je popísaných 44 diagnóz, kde každej je venovaná jedna strana. V popise je uvedené poradové číslo zhodujúce sa s číslom preparátu a názov danej diagnózy. Študent sa pri každom preparáte oboznámi so základnými informáciami o danej chorobe, jej makroskopickým a mikroskopickým obrazom. Navyše je vytvorené miesto, v ktorom si študent môže zaznačiť (nakresliť) charakteristický obraz danej choroby. Preparáty v tejto učebnici sú zamerané na špeciálnu patológiu - patológiu srdca a ciev, pľúc, gastrointestinálneho, urogenitálneho systému, prsníka, pohybového a nervového systému, kože a novorodeneckého veku. 20 diagnóz je venovaných iba patológii orofaciálnej oblasti.

Tým, že učebnica umožňuje preparáty zakresľovať, vytvára študentom priestor pre trvalejšie zapamätanie si danej problematiky. Je vynikajúcim zdrojom pre prípravu študentov na kolokvium a ústnu skúšku.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Patológia 2.časť Praktické cvičenia pre študentov zubného lekárstva (Alžbeta Blichárová; Ľudmila Verbóová)Beyond A2 Teacher's Book Premium Pack - metodická príručka (Alžbeta Blichárová; Ľudmila Verbóová)