Učebnice, slovníky Vysoké školy Strojárstvo a technika

Žáner: Všeobecné a ostatné
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 11.7.2024

Viac o knihe Elektrické stroje 2. Jednosmerné stroje (Valéria Hrabovcová; Pavol Rafajdus)

Táto učebnica je jednou z troch vysokoškolských učebníc, ktoré sú zamerané na základné princípy, vlastnosti, konštrukčné usporiadanie, prevádzkové charakteristiky elektrických strojov, najmä transformátorov, jednosmerných strojov a striedavých točivých elektrických strojov. Je určená hlavne študentom bakalárskeho a inžinierskeho štúdia elektrotechnického zamerania a silnoprúdovej elektrotechniky. Svojím obsahom môže pomôcť aj doktorandom a post doktorandom, vedeckým a výskumným pracovníkom, ktorí sa zaoberajú elektrickými strojmi. Autori zúročili svoje dlhoročné skúsenosti a výsledky zo svojej pedagogickej a vedeckovýskumnej činnosti v tejto oblasti a dúfajú, že predkladaná učebnica nesklame svojich čitateľov a bude platnou pomôckou pre všetkých, ktorí majú záujem získať hlbšie vedomosti a širší prehľad v elektrických strojov.V tejto časti je spracovaná teória jednosmerných strojov z hľadiska princípu činnosti, vinutia, konštrukcie a vlastností podľa jednotlivých zapojení vinutí v generátorickom i motorickom režime. Pre každý typ stroja je vytvorená náhradná schéma, matematický model v ustálenom stave, z nich vyplývajúce charakteristiky a vlastnosti z hľadiska použitia v praxi. V motorickom režime sa skúma rozbeh, možnosti zmeny rýchlosti, reverzácia a brzdenie pre použitie v elektrických pohonoch. Je vysvetlený vzťah k striedavým točivým elektrickým strojom.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 139,7 kB pdf 28.10.2022

Spev siren