Knihy beletria Dejiny a fakty História

Zaniknuté kúpele

od Martin Kostelník z vydavateľstva RNDr. Daniel Kollár - DAJAMA november, 2022 SK jazyk

Zaniknuté kúpele

Autor: Martin Kostelník
Vydavateľstvo: RNDr. Daniel Kollár - DAJAMA
Rok vydania: november, 2022
Rok poslednej dotlače: september, 2023
ISBN: 978-80-8136-145-6
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 160,0x235,0x0,0 mm
Edícia: Edícia KS
Žáner: Lexikóny,encyklopédie
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Zaniknuté kúpele (Martin Kostelník)

Na území Slovenska sa v minulosti nachádzalo vyše 120 kúpeľných miest. Boli samozrejme rôzneho významu, veľkosti a zamerania, ale takmer všetky disponovali vhodným prírodným liečivým zdrojom a plnili svoj liečebný účel. Mnohé z nich mali iba lokálny význam a ich klientelu tvorili najmä obyvatelia blízkeho okolia. Líšili sa tiež vybavenosťou kúpeľných zariadení, kvalitou poskytovaných služieb a možnosťami rozptýlenia hostí po absolvovaní príslušných procedúr. Viaceré kúpeľné miesta v priebehu 20. storočia postupne zanikali a kniha Martina Kostelníka približuje pomocou unikátneho obrazového a textového materiálu práve osud týchto kúpeľov.

Trilógia Stratené Slovensko
Kniha je súčasťou trilógie Stratené Slovensko (Zabudnuté hrady, Kostoly a ich pohnuté osudy a Zaniknuté kúpele).
V knihách nájdete zaniknuté či pustnúce stavby, ktoré čaká neodvratný zánik. Stavby, ktoré sú sprevádzané smutnými príbehmi či tajomné pamiatky s nejasným pôvodom.
Stavby, ktoré poznačili chátrania, prestavby, boje či rabovania. Niektoré by sme v krajine už hľadali márne, iné si naliehavo pýtajú záchranu.
Knihy z trilógie nám priblížia našu históriu a vezmú nás na prehliadku týchto stratených miest, o ktorých nás pravdepodobne na hodine dejepisu neučili…

5,0 z 5 (1x)

Daniela G. overený používateľ 14. február 2023
Oflajner