Knihy beletria Pre deti a mládež Dievčenské romány a poviedky

Veci, ktoré nikto nevie

od Alessandro D‘Avenia z vydavateľstva Buď uchvátený knihou, o.z. 2022 SK jazyk

Autor: Alessandro D‘Avenia
Vydavateľstvo: Buď uchvátený knihou, o.z.
Rok vydania: 2022
ISBN: 978-80-974027-4-7
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 136x204x24 mm
Žáner: YOLi, young adult, new adult
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Veci, ktoré nikto nevie (Alessandro D‘Avenia)

Margherita má štrnásť rokov a prechádza životným obdobím plným očakávaní, ale aj obáv: začína sa pre ňu prvý rok na lýceu.

Cíti sa ako každý dospievajúci človek – ako povrazolezec kráčajúci po tenkej niti zavesenej vo vzduchu. Jedného dňa si na telefónnom záznamníku náhodou vypočuje nečakanú správu. Jej otec oznamuje, že už viac nepríde domov. Pod nohami sa jej náhle roztvorí priepasť a Margherita má pocit, že ju pred pádom nik nedokáže zachytiť.

Impulzívne sa preto rozhodne, povzbudená pradávnymi slovami Odysey, hľadať svojho otca na vlastnú päsť. Ocitá sa tak vo víre nečakaných a nebezpečných situácií, ktoré ukrývajú množstvo výziev, ale i odhalení. A hoci si to spočiatku neuvedomuje, práve prekonaním tejto bolestnej skúsenosti postupne dozrieva v ženu…

5,0 z 5 (1x)

Jana neoverený používateľ 25. október 2022
Kto rád nájde v knihe viac ako len príbeh, ten si určite príde na svoje. :) Autor otvára rôzne témy, no najviac vo mne rezonovala téma rozpadajúceho sa manželstva. Často sa hovorí, že toto je výlučne vecou manželov, no v tomto príbehu sa 14-ročná Margherita rozhodne, že sa nebude len prizerať ako ich otec opúšťa. Ďalšou veľkou témou v knihe je téma bolesti, pretože bolesť, rovnako ako láska nás formuje a robí z nás to, kým sme. S Margheritou si prežijete prvú lásku, množstvo bolesti ale i nádejí. Kniha je podľa mňa vhodná pre široké spektrum čitateľov (aj vekovo) a každý si v nej nájde to svoje.
Spev siren

Veci, ktoré nikto nevie (Alessandro D‘Avenia)