Knihy beletria Cestovanie a príroda Sprievodcovia Európa Slovensko

Kostoly a ich pohnuté osudy

od Alexandra Podolinská; Štefan Podolinský z vydavateľstva DAJAMA november, 2022 SK jazyk

Kostoly a ich pohnuté osudy

Autor: Alexandra Podolinská; Štefan Podolinský
Vydavateľstvo: DAJAMA
Rok vydania: november, 2022
ISBN: 978-80-8136-143-2
Typ tovaru: viazaná
Rozmery: 160x235 mm
Edícia: Edícia KS
Žáner: Sprievodcovia SR
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Kostoly a ich pohnuté osudy (Alexandra Podolinská; Štefan Podolinský)

Zaniknuté kostolyKniha je putovaním po miestach kde kedysi stáli nielen stredoveké, ale aj novoveké stavby kostolov či kaplniek, ktoré dnes už nenájdeme.

Pritom ponúkali neopakovateľnú atmosféru, závan starých čias, kedy sa človek díval na svet úplne inými očami ako dnes. Dlhé stáročia dominovali osadám a dedinám a dnes už ani mnohí z ich obyvateľov nevedia kde stáli. Autor Štefan Podolinský sa podujal zmapovať mnohé z týchto lokalít a kniha je výsledkom jeho niekoľkoročného bádania.Kniha je súčasťou trilógie Stratené Slovensko (Zabudnuté hrady, Kostoly a ich pohnuté osudy a Zaniknuté kúpele).

V knihách nájdete zaniknuté či pustnúce stavby, ktoré čaká neodvratný zánik. Stavby, ktoré sú sprevádzané smutnými príbehmi či tajomné pamiatky s nejasným pôvodom.Stavby, ktoré poznačili chátrania, prestavby, boje či rabovania. Niektoré by sme v krajine už hľadali márne, iné si naliehavo pýtajú záchranu.Knihy z trilógie nám priblížia našu históriu a vezmú nás na prehliadku týchto stratených miest, o ktorých nás pravdepodobne na hodine dejepisu neučili…

5,0 z 5 (2x)

Daniela G. overený používateľ 14. február 2023
Katarína S. overený používateľ 04. január 2023