Knihy beletria Pre deti a mládež Dievčenské romány a poviedky

Dash a Lily 2: Dvanásť dní do Vianoc

od Rachel Cohnová, David Levithan z vydavateľstva COOBOO november, 2022 SK jazyk

Dash a Lily 2: Dvanásť dní do Vianoc

Autor: Rachel Cohnová, David Levithan
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania: november, 2022
Typ tovaru: brožovaná lepená s chlopňami
Druh tovaru: Kniha
Jazyk: slovenčina
Rozmery: 130 x 200 mm
Žáner: romantika, love story, tv seriál, film, humor, román
Edícia: Dash a Lily
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 3.9.2024

Viac o knihe Dash a Lily 2: Dvanásť dní do Vianoc (Rachel Cohnová, David Levithan)

Pokračovanie knižného a netflixového fenoménu Dash a Lily!

Odkedy sa Dash a Lily do seba zaľúbili medzi regálmi ich obľúbeného kníhkupectva, majú za sebou ťažký rok. Lilin starý otec prekonal infarkt a dovtedy vždy pozitívne naladenú Lily to veľmi zmenilo.

Do Vianoc, ktoré Lily nadovšetko miluje, zostáva už len dvanásť dní. Dash, jej brat Langston a ich kamoši sa preto rozhodli, že pomôžu Lily opäť uveriť v jedinečné sviatočné čaro zasneženého New Yorku.

3,0 z 5 (1x)

Kristína R. overený používateľ 26. december 2022
Prvý príbeh o Dashovi a Lily bola taká fajn vianočná oddychovka, preto som si nemohla nechať ujsť ani pokračovanie, ktoré sa opäť odohrávalo v období Vianoc. Za seba však musím povedať, že druhý diel bol slabší a stratil to rozkošné čaro, ktoré prevládalo v jednotke. Lily bola predtým také slniečko, ktoré okolo seba šírilo pozitívnu energiu, teraz som si k nej však nevedela nájsť cestu. Áno, prechádzala si náročným obdobím, valilo sa to na ňu zo všetkých strán, mala na pleciach množstvo starostí, takže na jednej strane rozumiem jej psychickému rozpoloženiu, no miestami mi jej správanie prišlo dosť sebecké. Všetci naokolo sa jej snažili zlepšiť náladu, potešiť ju, no ona si na všetkom našla chybu. Keď sa niečo pokašľalo, vinu hádzala na druhých. Kvôli jej správaniu som si prvú polovicu príbehu nedokázala vôbec užiť, potom sa to trochu zlepšilo. Dash mi v tejto časti sadol oveľa viac ako Lily. Naozaj sa veľmi snažil, aby Lily vytiahol z jej pochmúrnej nálady a vrátil jej úsmev na tvár. Páčilo sa mi to ich neustále doberanie s Liliným bratom, ktoré do príbehu vnieslo dávku humoru. Rovnako ako Boomer, ktorý je taký svojský a miestami neviem, či sa mám na ňom smiať, alebo prevracať očami (ale jeho vzťah k vianočným stromčekom, ktoré predával, bol roztomilý). Jeho rodičia boli hrozní (najmä otec) a neraz mi ho bolo ľúto (keďže žiadne dieťa si nezaslúži vyrastať v takýchto podmienkach), no našťastie ho medzi seba zobrala rodina Lily a vďaka nim mohol zažiť teplo milujúceho domova. Vianočnú atmosféru som cítila až z niektorých kapitol ku koncu, ktoré pre mňa zachránili celkový dojem z knihy. Posledné kapitoly sa mi fakt páčili, pri nich som mala pocit, že opäť čítam ten príjemný príbeh, ktorý sme dostali v jednotke. Podľa mňa by stačilo, keby autori zostali len pri jednej časti, toto mi trochu prišlo ako zbytočné naťahovanie.

Ďalšie knihy z edície Dash a Lily

Dash a Lily (Rachel Cohnová, David Levithan)
Dash a Lily
Rachel Cohnová, David Levithan | COOBOO (október, 2022) SK jazyk