Vyžiadať cenovú ponuku
  Učebnice, slovníky Základné školy Dejepis Pracovné zošity z dejepisu

Hravý dejepis 5 - pracovný zošit

od Marianna Tkáčová z vydavateľstva TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.

Hravý dejepis 5 - pracovný zošit

od Marianna Tkáčová z vydavateľstva TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.

Autor: Marianna Tkáčová
Vydavateľstvo: TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Ročník: 5. ročník
Predmet: Dejepis
Škola: Základné školy
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o produkte Hravý dejepis 5 - pracovný zošit (Marianna Tkáčová)

Pracovný zošit Hravý dejepis 5 rozvíja kľúčové témy z oblasti histórie, určené pre 5. ročník základných škôl.

Je vypracovaný v súlade s inovovaným Štátnym vzdelávacím programom.

Prečo sa učíme dejepis? Aký je rozdiel medzi prírodným a historickým časom? Čo sú písomné historické pramene? Ako pracuje historik? Ako sa žilo na úsvite dejín? Ako ľudia spoznávali sily prírody? Čo je náboženstvo?

Odpovede na tieto a mnohé iné otázky získajú piataci v pracovnom zošite Hravý dejepis 5. Množstvo motivačných úloh a graficky pútavé spracovanie jednotlivých tém podporujú záujem žiakov o poznanie dôležitých medzníkov vo vývoji a dejinách ľudstva.

Pracovný zošit Hravý dejepis 5 tvoria zaujímavé a kreatívne úlohy. Pri ich riešení sa žiaci zahrajú na detektívov a budú pátrať, čo je v rozprávkach skutočné a čo vymyslené. Zanechajú odkaz pre budúce generácie a zistia názov najvzácnejšej pamiatky z územia Slovenska z obdobia praveku. Preskúmajú hrobové nálezisko a naučia sa čítať rodokmeň. Budú porovnávať spoločné a odlišné znaky dejepisnej a geografickej mapy a vytvoria si vlastné múzeum, letopočet, dopravný prostriedok budúcnosti, písmo i jaskynnú maľbu. Prečítajú si o vývoji kalendára a dokonca si navrhnú vlastný kalendárny mesiac aj dni v týždni. Štandardné cvičenia typu Spoj, Vyrieš, Vypíš, Rozhodni o pravdivosti tvrdení, Dopíš a pod. sú doplnené prešmyčkami, krížovkami a inými rozmanitými úlohami.

Prednosti Hravého dejepisu 5:

atraktívny plnofarebný dizajn podporujúci záujem žiakov o učivo
koncepcia poskytuje bohatý priestor na zamyslenia žiakov
práca s historickými dokumentmi sprístupňuje žiakom historické udalosti a napomáha ich pochopeniu
tvorivé úlohy upevňujú a rozvíjajú znalosti žiakov v oblasti histórie
súlad s obsahovým a výkonovým štandardom ISCED2

Obsah:

Od blízkeho k vzdialenému (Priestor a čas, Stopy minulosti okolo nás)
Človek v premenách priestoru a času (Človek minulosti a človek súčasnosti, Človek premýšľajúci a vynachádzavý)
Človek a komunikácia (Pamäť ľudstva, Duchovný život človeka, Keď zlyhá komunikácia)

Výhody dyslexie

Hravý dejepis 5 - pracovný zošit (Marianna Tkáčová)